Prečo nenazve Apple svoj nový iPhone "iPhone 8"

Prečo nenazve Apple svoj nový iPhone "iPhone 8"

Popri každonenných leakoch, schémach a konceptoch iPhonu 8 vieme takmer s istotou povedať, že Apple v septembri predstaví až 3 zariadenia. Podľa známeho analityka z KGI Securities, Ming-Chi Kua to budú dva aktualizované modely "iPhone 7s" (7s / 7s Plus), ktoré dostanú 4.7 a 5.5-palcové LCD displeje, podobne ich predchodcovia. Kuo taktiež povedal, že Apple pripravuje to, čo všetci očakávajú - "iPhone 8", vlajkovú loď Applu vybavenú prvotriednymi fuknciami a technológiami, no za vyššiu cenu ako sme zvyknutí..

idropnews.com

Dnes si postupne rozoberieme, prečo Apple nenazve svoju novú vlajkovú loď "iPhone 8":

Názvoslovie a číslovanie iPhonov

Steve Jobs predstavil prvý model iPhonu v roku 2007, označovaný aj ako iPhone 2G. Nasledujúci rok Apple predstavil druhú generáciu iPhone, s označením iPhone 3G a rozšírenou možnosťou 3G pripojenia. V lete 2009 Apple predstavil iPhone 3GS, ktorý mal vzhľad iPhonu 3G, no bol mierne upravený a mal vylepšené špecifikácie. iPhone 3GS podľa väčšiny fanúšikov Applu nastavil kurz pre aktuálne pomenovanie iPhonov.

Apple vydáva od roku 2007 každý rok nový iPhone, každý druhý rok príde zariadenie iba s miernymi zmenami pod kapotou. Napríklad v roku 2010 Apple predstavil radikálne prepracovaný iPhone 4, a v roku 2011 predstavil iPhone 4S - s rovnakým dizajnom ako pri iPhone 4, no zmenami pod kapotou a vylepšeným fotoaparátom. Takýto scenár sa opakuje každý rok, naposledy to boli iPhone 7 a iPhone 7 Plus. V septembri tohto roku by sme sa mali dočkať nástupcov pre "sedmičky", a to v podobe iPhone 7S a 7S Plus.

Prečo by Apple predstavil iPhone 7S a 8 v rovnakom čase?

Prečo by mal teda Apple tento rok predstaviť aj iPhone 8? Vzľadom na predchádzajúce číslovanie sa to zdá úplne nelogické, a spoločnosť by mohla mierne zmiasť zákazníkov, keby predstaví iPhone 7S a zároveň aj iPhone 8, nie? Z historického hľadiska by mal iPhone 8 prísť až v roku 2018. Tým že by sa Apple odchýlil od svojich tradícií a predstaví popri 7S "ďalšiu generáciu" v podobe iPhonu 8, mohol by tak ohroziť predaje 7S.

Jednoducho sa to na Apple nehodí, a spoločnosť má určite veľké plány pre "iPhone 8", ktorého sa pravdepodobne dočkáme až o rok. Najpravdepodobnejšie sa preto zdajú 2 možnosti: iPhone Edition alebo iPhone X. Zatiaľ čo sme sa s podobnými menami ešte nestretli, objavilo sa už niekoľko leakov že by sa tak nová vlajková loď Applu mohla naozaj volať. Je to predsta 10 rokov od predstavenia prvého iPhonu, a to si aj žiada výnimočný názov, no nie?

twitter.com

iPhone Edition

V poslednej dobe dostal tento názov do pozornosti Benjamin Geskin, leaker ktorý už taktiež zdieľal podrobné schémy nového iPhonu, ktoré boli údajne získané od zdrojov z dodávateľského reťazca Applu. Okrem názvu iPhone Edition Geskin potvrdil niekoľko externých špecifikácií vlajkovej lode, ako napríklad prítomnosť vertikálneho fotoaparátu.

iPhone X

Názov iPhone X naznačil patent Applu zo začiatku tohto roku, ktorý hovorí o prémiovom zariadení s OLED displejom, ktoré by mohlo dostať názov "iPhone X". Ďalej skupina pracovníkov Foxconnu prišla na populáry web Reddit s viacerými únikmi o iPhone 8, zaujímavosťou však je, že všetky hovoria o "iPhone X", no nie o iPhone 8.

Zdroj titulnej foto: twitter.com
Zdroj: idropnews.com