Prečo mať v lietadle vypnutý iPhone, alebo zapnutý letecký režim?

· 2 min read
Prečo mať v lietadle vypnutý iPhone, alebo zapnutý letecký režim?

Každý, kto už letel lietadlom, vie, že na začiatku ťa známy hlas privíta na palube lietadla, povie, kam letíš, a tiež ťa požiada o vypnutie mobilných zariadení a ich odloženie do tašky. Ale prečo? To sa dozvieš v tomto článku!

Samozrejme, pokyny treba rešpektovať, a preto si zvyčajne zapneš režim lietadlo. Pretože každý si myslí, že nevypnutie mobilného zariadenia môže spôsobiť pád lietadla. To však nie je celkom tak. To, že si mobil nevypneš, môže znamenať, že sa porušia niektoré prístroje v kabíne. Preto je potrebné prijať výzvu hlasu, telefón úplne vypnúť alebo prepnúť do režimu lietadla.

Zdroj: quora.com

Pilot pre AirlineUpdates.net povedal: "Už ste niekedy nechali mobil položený pri reproduktore? Tak poznáte ten zvuk. Teraz si predstavte, ako silno tento zvuk počuje pilot hlavne pri štarte, keď nevypnete svoje mobilné zariadenia."

Ďalej sa vyjadril: "Ak bude v lietadle 50 ľudí, ktorí nebudú chcieť svoj telefón vypnúť, tak 50 telefónov bude stále hľadať mobilnú sieť a to spôsobí tie zvukové ruchy. Ide najmä o zdvorilosť. Prepnutím mobilu do režimu lietadlo nám ľudia ukazujú, že si vážia našu prácu a chcú bezpečne prísť na miesto, kam sa lietadlom prepravujú. Niekedy však zvukové ruchy naozaj počujem, deje sa to asi 2x za mesiac, čo nie je veľa, keďže lietam asi 50x mesačne."

Zdroj: quora.com

Ako vyššie pilot lietadla povedal, ide hlavne o zdvorilosť, ale aj o bezpečnosť. Pokiaľ nechceš pilota pri lete rušiť nepríjemnými zvukmi, vypni si mobil, vydržíš to bez neho! Veď určite nechceš, aby kvôli tomu pilot urobil nejakú chybu.


Zdroj titulnej foto: tapsmart.com

Zdroj: idropnews.com