Prečo má Mark Zuckerberg prelepenú kameru aj mikrofón lepiacou páskou?

· 1 min read
Prečo má Mark Zuckerberg prelepenú kameru aj mikrofón lepiacou páskou?

Každý z nás si chce strážiť svoje súkromie. Preto nikoho neprekvapí, že aj niekto ako Mark Zuckerberg urobí všetko pre to, aby mal súkromie pod kontrolou. Nedávno Facebook priznal, že minul 16 miliónov $ na bezpečnosť a ochranu pred hrozbami od užívateľov a od iných zdrojov.
Že je Mark Zuckerberg zaťažený na svoju bezpečnosť, dokazuje aj fakt, že jeho dom chráni 16 bodyguardov.

Teraz nám jeho fotka na Facebooku, ktorú pridal na oslavu 500 miliónov užívateľov Instagramu, odhalila ďalší spôsob, ako chráni svoje súkromie. Prekvapivo je to veľmi jednoduché a každý z nás to môže vyskúšať. Chrisa Olsona však na tejto fotke zaujalo niečo iné, a to fakt, že na svojom MacBooku Pro má prelepenú kameru a mikrofón lepiacou páskou.

Zdroj: 9to5mac.com

Najskôr ľudia polemizovali, či vôbec ide o MacBook Marka Zuckerberga, avšak vysvitlo, že to nie je prvý Zuckerbergov obrázok, na ktorom je jeho "zalepený" MacBook vidno, dokonca je ho vidno aj na niektorých live streamoch. Vyzerá to tak, že sa tak rozhodol kvôli svojej bezpečnosti.

Ide o jednoduchý bezpečnostný prvok používaný jednou z najväčších ikon sveta technológií a je bezplatný! Teda ak nepočítate náklady na lepiacu pásku. Ale keď ide o súkromie a bezpečnosť, oplatí sa určite investovať.


**Zdroj:** [**9to5mac.com**](http://9to5mac.com/2016/06/21/facebook-mark-zuckerberg-tape-over-camera/)

Zdroj titulnej foto: theverge.com