Prečo je iPhone omnoho lepší pre sociálne siete ako Android?

Prečo je iPhone omnoho lepší pre sociálne siete ako Android?

Neviem, možno som jediný, čo kedy zažil ten skvelý pocit z nového Android telefónu. Hneď som skúšal všetky nové fukncie, ktoré sú tak rozmanité, že všetky ani počas životnosti zariadenia nevyskúšam. Prvotné nadšenie z fotoaparátu ale po chvíli vystrieda sklamanie, keď si uvedomím, že fotky, ktoré som poslal kamarátom na sociálne siete jednoducho nevyzerajú tak, ako vyzerali na iPhone a to aj napriek tomu, že v galérii vyzerajú naozaj skvelo a fotoaparát môže konkurovať tomu na iPhone.

Mohlo by sa zdať, že je to len zdanie, no opak je pravdou. Fotky z iPhone vyzerajú lepšie na Snapchate, keď ich pridáte odfotíte cez aplikáciu Instagramu a dokonca aj keď chcete rýchlo zachytiť moment cez fotoaparát vstavaný v Messengeri. Dôvod, ako som už spomínal, nie je ten, že by telefóny s Androidom mali všetky omnoho horšie fotaparáty ako iPhone, ale v tom, že developeri neimplementovali fotoaparát do aplikácii pre Android správne.

zdroj: techinsider

Ono, nie že by o tom nevedeli, no Androidov existuje toľko, že by bolo veľmi zdĺhavé a nemožné implementovať úplne každé zariadenie. V porovnaní s tým, iPhonov je skutočne minimum a dokonalá integrácia fotoaparátu je otázkou niekoľkých zariadení, ktoré je možné pravdepodobne spočítať na prstoch jednej ruky.

Ako teda funguje celý proces na systéme Android ak sa rozhodnete spraviť fotku v niektorej z vyššie spomínaných aplikácii? Bude to znieť smiešne, no namiesto toho, aby aplikácia skutočne vyžiadala prístup k hardvéru fotoaparátu a tým ku všetkým dátam, ktoré dokáže zachytiť, tak jednoducho urobí akýsi screenshot hľadáčika, teda toho, čo sa zobrazuje na displeji.

zdroj: techinsider

Je rok 2019 a niečo také je podľa môjho názoru neprípustné. Som rád, že môj názor zdieľajú aj výrobcovia a niektorí sa rozhodli s touto situáciou bojovať. Napríklad Google Pixel 2 a novšie podporujú ako jedny z mála fotenie vo všetkých aplikáciach rovnakým spôsobom, ako to funguje aj na iPhone. Aj Samsung sa rozhodol konať a pri novom Galaxy S10 kolaboroval s Instagramom aby fotografie boli lepšie.

Dúfajme teda, že sa celá táto situácia zmení. Takýto (ne)podstatný detail ale ukazuje, že iOS má oproti Androidu v niektorých veciach stále navrch a zmeniť to bude vyžadovať kolektívnu snahu všetkých výrobcov a developerov, ktorí vyvíjajú aplikácie.

zdroj: youtube.com/Applefox
zdroj: techinsider


zdroj tiulnej foto: iDownloadBlog