Prečo by ste nemali zatvárať iPhone appky v pozadí

Prečo by ste nemali zatvárať iPhone appky v pozadí

Veľa používateľov iPhone má "zlozvyk" v tom, že vždy pred tým ako idú zamknúť telefón alebo skončili s používaním nejakej aplikácie, úplne ju vypnú spolu so všetkými  v pozadí. Robia to vo viere že to zlepšuje výkon telefónu a šetrí baterku, no opak je pravdou.

Pokiaľ ide o rýchlosť, kompletné vypnutie appky spomaľuje jej používanie, pretože po jej znovuotvorení sa musí celá nanovo načítať. Operačný systém je nastavený tak, že sám optimalizuje výkon aby ste mali čo najlepšiu skúsenosť s jeho používaním bez toho, aby ste o to mali starosti. Keď natvrdo vypínate každú appku, systém nedostane šancu aby optimalizoval výkon zariadenia a aplikácia je vyhodená z operačnej pamäte, takže keď ju najbližšie zapnete, nezobrazí sa vám to kde ste skončili a bude musieť obsah načítať úplne nanovo.

O baterku sa tiež báť nemusíte, pretože obsah čakajúci v pozadí berie omnoho menej baterky, ako keď sa vždy nanovo načítava. Dá sa to prirovnať k situácii, kedy by ste namiesto zamknutia telefónu po jeho použití ho vždy vypli.

Aplikácie sú dizajnované aby zostávali zapnuté v pozadí čakajúc s načítaným obsahom, aby ste nemuseli vždy po ich otvorení sekundy čakať kým sa zapnú a všetko načítajú od začiatku. Keď je appka v pozadí otvorená dlho a systém vyhodnotí že už ju nebudete potrebovať, sám ju po nejakom čase vypne.