Pozrite si novinky, ktoré nás onedlho čakajú na Facebooku

· 3 min read
Pozrite si novinky, ktoré nás onedlho čakajú na Facebooku

Počas včerajšej F8 developérskej konferencii nám modrá spoločnosť Facebook predstavila, aké sú jej plány a vízie na najbližších 10 rokov. Prezentácie sa zamerali hlavne na to, ako budú pripravované zmeny pôsobiť na zákazníka. S veľkým dôrazom na Messenger a Facebook Live je vhodné poznamenať, že pripravovaných zmien sa v našom mobilnom zariadení dočkáme už veľmi skoro.

Zdroj: techcrunch.com

Facebook Live

Jednou z najnovších funkcií tejto sociálnej siete je Facebook Live a, ako sme sa počas prezentácie dozvedeli, spoločnosť s ňou má naozaj veľké plány. Jej cieľom je, aby užívateľ na svojej nástenke okamžite spozoroval, keď bude nejaký z jeho priateľov Live, teda bude vysielať video naživo.

Zdroj: static.dnaindia.com

Facebook bude disponovať podobnou funkciou, akou je Discover v sociálnej sieti Snapchat. Po kliknutí na kartu Live, ktorá sa bude nachádzať priamo v aplikácii, sa nám zobrazia všetci priatelia, celebrity a ďalší obsah, ktorý momentálne streamuje živé video. Počas prezentácie nám túto funkciu demonštroval napríklad Vin Diesel, ktorý je veľkým fanúšikom danej platformy už od jej vzniku.

Zdroj: recode.net

Pre vývojárov si Facebook pripravil špeciálnu Live API, pomocou ktorej budú môcť integrovať funkciu Facebook Live priamo do aplikácií. Za pomoci partnera DJI, čo je spoločnosť vyrábajúca drony, sme mali možnosť vidieť, ako také prepojenie môže fungovať.

Počas konferencie lietal okolo Markovej hlavy dron DJI Phantom a vďaka integrovanému Facebook Live streamoval celé dianie. Facebook oznámil, že tohto integrovania sa dočkáme veľmi skoro, no nie je známe, ktorých modelov dronu sa to bude týkať.

Messenger

Aplikácia Messenger sa taktiež dočká množstva noviniek, avšak väčšina z nich nebude pre užívateľov okamžite zrejmá. Pravdepodobne najväčšou z nich je otvorenie platformy Messenger a Bots pre vývojárov.

V praxi to znamená, že zákazník bude môcť komunikovať s nejakou firmou priamo cez Messenger, bez nutnosti inštalovať si inú aplikáciu. A nielen to. David Marcus nám túto funkciu predviedol na príklade, keď prostredníctvom Messengera zadal požiadavku, aké topánky hľadá, následne si jedny vybral a zaplatil. Všetko len cez Messenger!

Zdroj: 9to5mac.com

Facebook taktiež predstavil Wit.ai Bot Engine, vďaka čomu si budú môcť spoločnosti čiastočne modifikovať funkcie Messengera.

Account Logins

Poslednou včerajšou predstavenou funkciou je vecička menom Account Kit. Vďaka nej sa budeš môcť do Facebooku prihlásiť len so svojím mobilným číslom. Po zadaní sa ťa Facebook spýta na špeciálny kód, ten stačí naťukať, a si dnu. Túto funkciu budú môcť vývojári taktiež zabudovať do rôznych aplikácií.

Zdroj: techcrunch.com


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej fotografie: qzprod.files.wordpress.com