Pozrite sa ako pokračuje výstavba nového sídla spoločnosti Apple

· 2 min read
Pozrite sa ako pokračuje výstavba nového sídla spoločnosti Apple

V roku 2006 Steve Jobs oznámil rade mesta Cupertino, že spoločnosti Apple sa podarilo odkúpiť pozemky s rozlohou viac ako 700 000 m2 a plánuje začať so stavbou nového sídla v roku 2013. Ako to už u Applu býva zvykom, tak si aj architekti projektu známeho pod menom Apple Campus 2 dali naozaj záležať.

Plán areálu, ktorý zostavili, je premyslený do posledného detailu a dokonalo odráža filozofiu najhodnotnejšej spoločnosti sveta presne tak, ako ju poznáme dnes. Samotná budova so štyrmi poschodiami dostala tvar preskleného kruhu zasadeného uprostred obrovského parku, a vo svojej podstate využíva najmä ekologické zdroje energie. Apple je ku svojim 13 000 zamestnancom, ktorí tu majú pracovať naozaj štedrý, pretože im okrem kancelárií ponúkne aj kaviareň s 3000 miestami na sedenie, fitness centrum či ovocný sad. V areáli by sa mala nachádzať aj sála s asi 1000 sedadlami, kde by spoločnosť mohla usporadúvať menšie konferencie alebo firemné porady.

Toto všetko, a zrejme aj niečo viac, by podľa odhadov z roku 2013 malo kalifornského giganta stáť približne 5 miliárd dolárov, čo znie ako naozaj nákladný projekt, táto čiastka však netvorí ani percento finančných rezerv spoločnosti. Treba podotknúť, že ešte v roku 2011 celkový rozpočet tvorili "len" 3 miliardy dolárov. Pre zaujímavosť dodávam, že napríklad náklady na spomínané fitness centrum predstavujú 75 miliónov dolárov.

Pôvodne mal byť projekt dokončený už v závere tohto roku, ale pre menšie komplikácie a nezrovnalosti sa s výstavbou začalo o rok neskôr, a teda sa plánované otvorenie areálu presunulo na jeseň 2016. My vám prinášame zábery Campusu 2 od začatia výstavby až po súčasnosť, ako aj predpokladanú podobu dokončeného sídla spoločnosti Apple.

video súčasnosť: https://www.youtube.com/watch?v=9vy6M3qXbdQ

február 2014

The Ghost Logo

jun 2014

The Ghost Logo

august 2014

The Ghost Logo

december 2014

The Ghost Logo

február 2015

The Ghost Logo

apríl 2015

The Ghost Logo

rendery

The Ghost Logo

The Ghost Logo

Zdroj: http://www.macworld.co.uk/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read