Pozri na topánky, ktoré vyrobila firma Apple v deväťdesiatych rokoch

· 2 min read
Pozri na topánky, ktoré vyrobila firma Apple v deväťdesiatych rokoch

Áno, čítaš správne. Nejde o žiaden vtip ani skorý prvý apríl. Naša obľúbená spoločnosť, známa pre výrobu MacBookov, iPhonov, iPadov či Macov a celkovo vecí, ktoré majú aspoň niečo trošku spoločné s technológiami, vyrobila topánky.

Možno by si čakal, že išlo o nejaké super-duper topánky s namakanými vlastnosťami, napríklad ako z filmu Návrat do budúcnosti, kde sme mohli vidieť samošnurovacie Nike topánky. Musíme ťa ale sklamať, išlo o úplne obyčajné "botasky". Veď posúď sám.

Boli vyrobené v deväťdesiatych rokoch a tento lukratívny kontrakt dostala na starosť firma Adidas, no nemali veľký úspech. Táto informácia nebola nikdy potvrdená, no vyzerá to tak, že bol vyrobený iba jediný pár. Nevieme, z akého dôvodu sa firma pre tento krok rozhodla, no isto ide o zaujímavý počin.

Tento pár si údajne kúpil jeden zo zamestnancov na začiatku ich dostupnosti. Na stránke Ebay sa potom v roku 2007 objavili za 79 dolárov. Odvtedy sa po nich zľahla zem a niet o nich ani chýru, ani slychu.

Topánky ale nie sú jediným produktom, ktorý firma Apple vyrobila a potom nechala tak. Za 139,99 dolárov môžeš mať toto Apple pero. V prípade, že si viac na hračky, tak ťa zaujme toto autíčko za rovnakú sumu alebo ThinkDifferent hodinky za 495 dolárov.

Tak, mohol si sa dozvedieť, na čo všetko sa kalifornská spoločnosť niekdy dávno zameriavala. Čo ak chcela úplne opustiť technologický segment a zamerať sa na zlatunké topánočky pre vyvolených iba za 799 dolárov?

Zdroj: businessinsider.com