Poznáme konkrétne parametre iPhonu SE

· 2 min read
Poznáme konkrétne parametre iPhonu SE

Rozmýšľaš, či prejsť na nový iPhone SE? Ak vlastníš jeden zo starších modelov iPhonu, bude to ten najlepší krok. Ak už však máš iPhone 6s alebo 6s Plus, nebude to potrebné.

Napriek tomu, že iPhone SE vyšiel 3 roky po jeho "dvojičke" iPhone 5s, dizajnovo sú si naozaj veľmi podobné, a to len preto, že ľuďom sa 5-kový rad páčil najviac. Apple predsa urobí všetko pre svojich verných používateľov. Aj keď niektorí hovoria, že je to krok späť.

Teraz ti prinášame konkrétne parametre nového, pred pár dňami predstaveného smartfónu.

Skvelou správou je, že nový iPhone by mal ísť do obchodov po celom svete už 31. marca 2016! To je len 10 dní po jeho predstavení.

Zdroj: koolmobile.net

Nový iPhone SE so 4" displejom má nádherný dizajn. Je to vlastne iPhone 5s so srdcom iPhonu 6s. Dočkáme sa ho až v 4 farebných variantoch - Rose Gold /ružovo-zlatá/, aj keď iný odtieň, na aký sme si zvykli pri iPhone 6s, ďalej vo farbe Gold /zlatá/, Silver /strieborná/ a Space Grey /vesmírna šedá/.

Rozmery tohto nového skvostu sú úžasné. Iba 123,8 x 58,6 x 7,6 mm a 113 gramov. Displej disponuje kryštálovou LED obrazovkou so 16 miliónmi farieb. Rozlíšenie obrazovky je 640 x 1136 pixelov.

Zdroj: hargaspek.com

Operačný systém iPhonu SE nemusíme nejako veľmi vyzdvihovať, keďže každý vie, že vyšli súčasne - iPhone SE s iOS 9.3. Procesor tohto modelu je skvelý A9 a koprocesor M9. Potešila nás aj pamäť RAM, ktorá je 2 GB. iPhone SE sa bude predávať v 16 a 64 GB verzii. Ceny oboch by sa mali pohybovať okolo 480 € pri 16 GB a 580 € pri 64 GB.

Potešila tiež kamera s 12 Mpx, no radosť trochu pokazila predná kamera, ktorá má iba 1,2 Mpx. Myslíme si, že toto mohlo byť aj lepšie. iPhone SE tiež natáča 4K videá a má funkciu Live Photos.

Nový smartfón tiež podporuje Apple Pay - Visa, MasterCard a certifikovaný AMEX.

Zdroj: mxphone.net

Na koniec by sme radi zhodnotili batériu. Naozaj super. Kapacita batérie je 1 642 mAh. iPhone SE dokáže prehrávať až 50 hodín hudby a pri prezeraní videí má výdrž skvelých 13 hodín! Ak rád a veľa surfuješ na webe, pri použití Wi-Fi iPhone SE vydrží až 13 hodín, približne toľko isto aj cez LTE a cez 3G 12 hodín. Dokonca pri telefonovaní cez 3G má výdrž až 14 hodín. Excelentné!

Už si sa rozhodol, či toho krásavca kúpiš? Myslíme si, že ak naň budeš prechádzať z nižšieho radu ako 6s, tak to určite stojí za to. :-)


Zdroj titulnej foto: appleapple.top
Zdroj: gsmarena.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read