Poznáme kapacitu batérie iPhonu 7 a 7 Plus

· 1 min read
Poznáme kapacitu batérie iPhonu 7 a 7 Plus

Pri predstavovaní nového iPhonu 7 a 7 Plus sme sa toho o baterkách tak veľa nedozvedeli. Spoločnosť nám síce oznámila, že máme očakávať podstatne väčšiu výdrž, ale žiadnych bližších špecifikácií sme sa nedočkali. Až teraz máme k dispozícii detaily o batériách v novej vlajkovej lodi spoločnosti Apple.

Nový iPhone 7 dostal 1 960 mAh batériu, ktorou nahradil o niečo menšiu minuloročnú 1 750 mAh batériu. Jeho väčší brat iPhone 7 Plus má 2 900 mAh, zatiaľ čo starší model iba 2 750 mAh. Znamená to teda posun vpred a zdá sa, že väčšia výdrž batérie neboli len prázdne slová.

Nejde ale o najväčšiu batériu v iPhonoch, ktorú kedy firma Apple zákazníkom ponúkla. Dva roky starý iPhone 6 Plus mal napríklad 2 910 mAh, čo je nepatrne viac ako tohtoročná novinka.

Čo sa konkurenčných mobilov týka, iPhone na prvý pohľad rozhodne nevedie. OnePlus napríklad ponúka 3 000 mAh, Motorola Moro Z Force 3 500 mAh a Samsung Galaxy S7 edge až 3 600 mAh batériu. Škodoradostných neprajníkov však musíme rýchlo schladiť. Produkty Apple totiž ťažia z faktu, že ich systém je úzko prepojený s hardvérom, a teda dokážu dosiahnuť vyššiu výdrž pri podstatne nižšej kapacite baterky. To znamená, že iPhone dokáže držať krok s konkurenciu aj napriek tomu, že čísla nehovoria v jeho prospech.

---

Zdroj titulnej foto: bestmobileprice.co.in
Zdroj: phonearena.com