Bude iPhone 6S predstavený už budúci mesiac? Vyzerá to tak, že áno!

· 1 min read
Bude iPhone 6S predstavený už budúci mesiac? Vyzerá to tak, že áno!

Vydanie nového iPhonu spoločnosti Apple sa blíži a fanúšikovia po celom svete čakajú s čím príde americká firma tentokrát. Najnovšie informácie s ktorými prišiel portál Business Insider naznačujú, že nový iPhone by mal byť predstavený už budúci mesiac, konkrétne 9. septembra. Presne rok od vydania posledného iPhonu 6 a 6 Plus. Oznámil to John Paczkowski z BuzzFeed, ktorého špekulácie sa už viackrát potvrdili, takže ide o dostatočne dôveryhodný zdroj.

Podľa neho usporiada Apple tlačovú konferenciu 9. septembra, na ktorej predstaví nový model telefónu iPhone. Táto konferencia by mala začať tesne po skončení veľtrhu elektroniky IFA, ktorá sa uskutoční v Berlíne.

Momentálne nemáme veľa presných informácií o tom, čo prinesie nový iPhone. Predpokladáme však, že ho Apple nazve iPhone 6S a 6S Plus tak, ako to bolo pri predchádzajúcich modeloch. Zároveň je pravdepodobné, že mobil bude šlapať na rýchlejšom A9 procesore a dočkáme sa aj vylepšeného zadného fotoaparátu.

Veľká novinka by tiež mohla byť technológia Force Touch, ktorá zabezpečí, že displej iPhonu bude rozoznávať silu samotného dotyku. Tešiť sa môžeme na vylepšenú hliníkovú zliatinu Series 7000, ktorá by mala byť až o 60% pevnejšia než materiál použitý na iPhone 6. V oblasti dizajnu však neočakávame veľké zmeny oproti staršiemu modelu.

Na záver treba podotknúť, že tlačová konferencia nebude len o predstavovaní nového iPhonu. S veľkou pravdepodobnosťou by tu mohol Apple predstaviť aj dlho očakávaný iPad Pro a nové Apple TV. Čo si o tejto správe myslíte vy? Napíšte nám váš názor do komentárov!