Používate Evernote? Microsoft povoľuje importovať údaje do OneNote na zariadeniach Mac!

· 2 min read
Používate Evernote? Microsoft povoľuje importovať údaje do OneNote na zariadeniach Mac!

Pred pár mesiacmi sa používatelia Evernote dozvedeli smutnú správu, že bezplatná verzia bude podporovať iba dve zariadenia a ich vzájomnú synchronizáciu. Ďalšie zariadenia sa dajú pridať iba pri zakúpení verzie Plus za 29,99 eur ročne alebo Premium za ľudových 59,99 eur.

Viacerí sa obzerali po iných správcoch pripomienok a poznámok, aj Microsoft zvýšil aktivitu so svojím OneNote. Najvýznamnejší rozdiel je v tom, že OneNote je bezplatný a umožňuje takmer všetko to, čo platené verzie Evernote.


Zdroj: blogs.office.com


To bola naozaj výhoda. OneNote navyše pracoval ako Evernote vo Windowse, v Macu, v systéme iOS, v Androide a na webe. Ostávala otázka, ako importovať dáta, aby sa nemuseli pracne prepisovať. Microsoft mal nástroj, boli tam ale komplikácie. Nainštalovať sa dal jedine vo verzii Windows 7 a vyššie. Čiže užívatelia Macu si museli najprv nainštalovať Evernote niekde na Windows, potom tam doinštalovať importér dát na OneNote a až potom sa to podarilo.

Teraz však Microsoft prišiel s novinkou a vyšiel ešte viac v ústrety užívateľom OneNote, asi v snahe zvýšiť podiel na trhu. A to je nástroj na import dát už aj v prostredí mac OS X! Stiahnuť si ho už konečne môžete
tu. Hovoríme konečne, lebo bol dlho dostupný iba pre iné jazykové variácie ako svk.


Zdroj: thinkapple.sk


Skvelý OneNote je dostupný na webe, na Mac, iPhone, iPad a dokonca aj na Apple Watch.


Zdroj titulnej foto: [media.techstuffer.com](https://media.techstuffer.com/migrate-evernote-onenote.png) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2016/08/18/how-to-move-evernote-to-onenote-mac/)**