Používame Euro a preto si priplatíme

Používame Euro a preto si priplatíme

Pre udalosti ako je vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie, voľba amerického prezidenta či niekoľko teroristických útokov to za posledný rok poriadne mávalo kurzami najpoužívanejších svetových mien, žiaľ nie veľmi v prospech Eura. Tento fakt si uvedomili nielen burzoví makléri, ale aj finančné oddelenie spoločnosti Apple, keď sa tržby z krajín používajúcich Euro po prevedení na Dolár jednoducho znížili oproti minulým obdobiam. Výsledkom je zvýšenie cien v App Store pre všetky krajiny používajúce Euro. Zatiaľ čo doteraz bola najnižšia možná cena aplikácie 0,99€ (samozrejme okrem tých zadarmo) po novom si najlacnejšiu aplikáciu kúpite za 1,09€, čo predstavuje nárast ceny o 10,1%. (Kompletnú tabuľku nových cien nájdete nižšie)

macrumors.com

Pre mňa osobne je napríklad veľmi zaujímavé, že sa podobné zdražovanie netýka aj už spomínaného Spojeného kráľovstva, nakoľko si aj Libra oproti doláru za posledný rok podstatne pohoršila. Dúfajme, že táto zmena cien v náš neprospech nebude len začiatkom kompletného zdražovania Apple produktov pre európsky trh, ktoré by mohlo nasledovať. Zmeny v cenníku sa netýkajú predplatných služieb a mali by sa prejaviť v priebehu budúceho týždňa.

guruprasad.net

Ak ste sa už teda dlhšie chystali zakúpiť si určitú aplikáciu alebo nejaké to vylepšie v hre (In-App nákup) mali by ste tak radšej urobiť čo najskôr. Zaujímavé ešte je, že len pred niekoľkými dňami bola zmenená aj percentuálna sadzba vyplácaná stránkam, ktoré obsahovali link na určitú aplikáciu a užívateľ si ju prechodom z tejto stránky zakúpil. Zatiaľ čo pôvodne z každého takéhoto nákupu majiteľ stránky dostal 7% po novom to bude už len 2,5%.

Zdroj: macrumors.com
Zdroj titulnej foto: applenapps.com