Používaj svoj iPhone ako klávesnicu alebo myš k počítaču

· 1 min read
Používaj svoj iPhone ako klávesnicu alebo myš k počítaču

Pokazila sa ti klávesnica alebo myš? Teraz s aplikáciou Mobile Mouse Remote môžeš svoj iPhone alebo iPad jednoduchým kliknutím premeniť na klávesnicu alebo myš k svojmu počítaču. Skvelá pomôcka pri prezentáciách, ale aj prezeraní videí alebo fotiek. Samozrejme, nie je to prvá aplikácia, ktorá to umožňuje, ale spomedzi ostatných je to najlacnejšia alternatíva s rôznymi vychytávkami. Má dobré ohlasy a veľa spokojných užívateľov. Vyskúšali sme ju sami a môžeme vám ju vrelo odporúčať.

Stačí si stiahnuť aplikáciu do iPhonu (alebo iPadu), ako aj do počítača. Na používanie budete potrebovať Wi-Fi pripojenie, za poplatok sa však dá pripojiť aj pomocou USB alebo bluetooth.

Zdroj: idownloadblog.com

Viac ako len QWERTY klávesnica

Ako môžete vidieť na obrázkoch, aplikácia obsahuje viac druhov klávesníc, ktoré medzi sebou môžete ľubovoľne prepínať práve nad písmenami U, I, O a P. Číselná klávesnica obsahuje aj tlačidlá vystrihnúť/kopírovať/prilepiť, čo sa vždy zíde.

Ďalšou vychytávkou sú zaručene tlačidlá F1 až F12, ktoré sú skutočne novinkou medzi funkciami týchto "náhradných" klávesníc. Takisto by vás mohli prekvapiť funkcie koniec, domov, ako aj štyri šípky či nástroj na scrollovanie. Proste všetko, čo plnohodnotná klávesnica má mať. Aplikácia sa snaží odstrániť všetky muchy, ktoré boli kritizované pri podobných aplikáciách.


Zdroj: idownloadblog.com

Zdroj titulnej foto: anandtech.com