Pouch - miesto na dočasné uloženie súborov pre iPady

Pouch - miesto na dočasné uloženie súborov pre iPady

Keď na svojom Macu pracujem, tak rozpracované dokumenty a iné súbory si ukladám na plochu. Pomáha mi to lepšie sa sústrediť na prácu a mám aj celkovo lepší prehľad o veciach, na ktorých pracujem.

Absencia plochy v štýle macOS / Windows / Linux mi na iPade veľmi chýba a tak som pri práci na iPade menej produktívny. S príchodom iOS 11, ktorý zmenil Slide Over tak, že obe aplikácie sú aktívne, a k tomu ešte drag-n-drop, sa situácia aspoň čiastočne mení. V App Store pribudli tzv. Shelf Apps, ktoré tieto vylepšenia v multitaskingu na iPadoch využívajú. Najlepší, ktorý som našiel, bol Scrawl Pouch.


Zdroj: osxdaily.com


Je to vlastne akési dočasné úložisko, ktoré si umiestniš do docku (nie je podmienka, ale odporúčam) a nahodíš doň súbory, ktoré aktuálne potrebuješ, ktoré si následne kopíruješ do jednotlivých aplikácií podporujúcich drag-n-drop, pričom sa tvoria kópie a pôvodné súbory sú stále v Pouchu na ďalšie použitie.

Môže to vyzerať povedzme takto:

Zdroj: thinkapple.sk

Celkovo je aplikáca veľmi jednoduchá. Ťuknutie prstom na súbor vyvolá menu s možnosťami Cut, Copy, Delete, a Rename. Hlavne tá posledná je zaujímavá - povedzme si skopíruješ fotografiu z Camera Roll a ten nepekný názov zložený z IMG a čísla si jednoducho zmeníš a fotografia je s novým názvom pripravená na použitie v iných aplikáciach.

Veľmi sa mi páči táto aplikácia a je škoda, že Apple nezabudoval túto funkciu priamo do iOS. Možno v iOS 12...

Pouch pre macOS stiahneš tu:

Scrawl Pouch

Zdroj titulnej foto: expertreviews.co.uk
Zdroj: thinkapple.sk