Portrait mód na iPhone 7 Plus

· 1 min read
Portrait mód na iPhone 7 Plus

Apple dňa 13. februára 2017 zdieľal dve nové iPhone reklamy na svojom YouTube kanáli a zameral na zvýraznenie funkcie režimu portrétu, ktorá je k dispozícii iba na iPhone 7 Plus. Každý z týchto 15 sekundových reklám vysvetľuje, ako režim portrét rozmaže pozadie fotografie, a tak objekt ktorý fotíte vynikne.

Reklamy ukazujú ako rozdielne sú fotografie, keď použijete mód portrét. Reklamy sú krátke a naozaj vystihujú to čo treba. Prvá reklama nesie meno "spriaznená duša" ukazuje rozdiel pri štandardnej fotografií psa a fotografií fotenej v portrét móde.


Druhá reklama, *"zátoka"* je spravená rovnakým spôsobom.

Tento mód bol predstavený v **iOS 10.1** a využíva 56 mm teleobjektív zahrnutý v iPhone 7 Plus. Pomocou obrazového signálu procesor "oskenuje" scénu a rozozná objekty a ľudí ktorý by mali byť v popredí.
Samozrejme že pridanie takéhoto hĺbkového efektu nepremení fotky hneď na umelecké diela, no fotky o takýchto kvalitách niesu normálne pre smartfóny možné.
Zdroj titulnej foto: [i.ytimg.com](https://i.ytimg.com/vi/jOvU2Xvmmto/maxresdefault.jpg) **Zdroj: [macrumors.com](https://www.macrumors.com/2017/02/13/apple-ads-portrait-mode-iphone-7-plus/), [bgr.com](http://bgr.com/2017/02/13/iphone-7-plus-portrait-mode-ads/)**