Porsche si vybralo CarPlay namiesto Android Auto. Odosiela vraj príliš veľa súkromných informácií.

· 1 min read
Porsche si vybralo CarPlay namiesto Android Auto. Odosiela vraj príliš veľa súkromných informácií.

Automobilová spoločnosť Porsche sa vyjadrila, že ich nastávajúce modely Porsche 911 Carrera a Carrera S pre rok 2017 budú podporovať len automobilového asistenta CarPlay od spoločnosti Apple. Podľa portálu Moto Trend sa Porsche rozhodlo pre Apple CarPlay namiesto konkurenčného Android Auto preto, pretože ten pri používaní zbiera a odosiela veľké množstvo údajov.

Hneď ako si vodič sadne do auta odosiela Android Auto údaje ako rýchlosť vozidla, poloha škrtiacej klapky, otáčky, teplota oleja a iné, priamo do sídla Google. V porovnaní Applovský CarPlay vyžaduje jednoduchú informáciu a to, či sa auto hýbe.

alt

Neexistuje žiaden technický dôvod, prečo 991/2 v sebe nebude mať zabudovaný Android Auto. Je tu však etický dôvod. Dohoda medzi automobilkou a Googlom hovorí o veľkom množstve dát, ktoré budú zozbierané a odoslané spať do Mountain View, California. Ide o informácie ako rýchlosť vozidla, poloha škrtiacich klapiek, teplota oleja a chladiacej kvapaliny, otáčky motora - v podstate Google chce kompletný OBD2 výpis vždy, keď sa aktivuje Android Auto.

Ďalším dôvodom, prečo Porsche nechce zdielať informácie cez Google je veľmi jednoduchý. Chce si udržať svoj “know how”, teda tajný recept, ktorý robí Porschce autá výnimočnými. A keďže sa okrem Apple auta už dlhšie hovorí aj o aute od spoločnosti Google, toto zneprístupnenie informácií dáva zmysel. Celý Apple CarPlay systém sa postupne dostáva do automobilov až tento rok, napriek tomu, že bol oznámený pred viac ako dvoma rokmi.

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read