Pop Voyage - vydarená hra od slovenských vývojárov

· 2 min read
Pop Voyage - vydarená hra od slovenských vývojárov

Do redakcie sa nám nedávno dostala beta verzia hry Pop Voyage od slovenských vývojárov, ktorá dnes vychádza na iOS a Android. Ide o klasickú spoj-3 (match 3) hru. To znamená, že sa vám do rúk dostane hracia plocha plná žiarivo vyzerajúcich balónikov rôznych farieb. Vašou úlohou je meniť ich miesta tak, aby ste dostali tri balóny vedľa seba a tie následne praskli.

Autorom hry je vývojárske štúdio z Banskej Bystrice Inlogic Software v spolupráci so známymi vývojármi z Thumbspite, ktorí stoja napríklad za obľúbenou hrou Weed Firm.

Prekrásna grafika

Vec, na ktorej si dali vývojári naozaj záležať, je krásne spracovaná rozprávková grafika. Na pestrofarebné balóniky, príjemné prostredie a milé postavičky je naozaj radosť pozerať. Zaručene vám vyčaria úsmev na tvári. V tejto oblasti patrí Pop Voyage do špičky medzi hrami podobného žánru.

Prostredie hry Pop Voyage
Veľa možností

S hrateľnosťou to nie je o nič horšie. Aj napriek tomu, že hra spočiatku pôsobí ako zábavka určená skôr pre mladších hráčov, ani starší sa pri nej nebudú nudiť a zaujme ich. Aby nebolo spájanie farebných balónikov suché, do hry bola pridaná možnosť súťažiť v jednotlivých leveloch so svojimi priateľmi na Facebooku. Pri každom leveli vidíte skóre svojich priateľov a môžete sa ich snažiť prekonať.

Okrem toho je hra obohatená o množstvo prekvapení, bonusov a herných módov. Či už budete mať za úlohu dosiahnuť určitý počet bodov alebo zničiť presný počet blokov, hra vás bude baviť. Pre tých, ktorí si chcú hru uľahčiť, si autori nachystali niekoľko rôznych vylepšení ako napríklad možnosť zničiť balónik, ktorý nám prekáža v dobrej kombinácií alebo vymeniť miesto s iným balónom.

Na App Store už od 18.6.

Stačí to?

V podstate, na hre sa zrejme ani nedá nájsť negatívum. Je zábavná, milá a veselá. Presne taká, aká by mala byť. Autori stavili na overenú klasiku, čo však má aj druhú stranu mince. Pop Voyage neponúka nič, čo by jeho konkurenti nemali a v podstate ide o rovnakú hru, akých je na internete a mobiloch obrovský počet. Je teda otázka, či sa vývojárom podarí presadiť s hrou, ktorá v ničom nevyniká.

Napriek tomu ju však môžeme odporúčať bez žiadnych výčitiek svedomia. Vývojárom sa cez balóniky a milé postavičky podarilo vyjadriť čistú detskú radosť a dokáže vás zabaviť na mnoho hodín. Pop Voyage vychádza už dnes, 18.6., a vy si ju môžete stiahnuť z App Store a Google Play zadarmo. Či sa jej medzi veľkou konkurenciou v žánri podarí presadiť je ale otázne. My však držíme slovenským vývojárom palce a dúfame, že hra sa uchytí.