Pomocou Apple Pay budeme môcť čoskoro platiť na webových stránkach

· 1 min read
Pomocou Apple Pay budeme môcť čoskoro platiť na webových stránkach

Už začiatkom roka sa svetom šírili dohady, že Apple plánuje spustiť možnosť využitia služby Apple Pay pri platbách na internete. Tieto informácie nedávno potvrdil aj Digital Trends a dodáva, že danú možnosť nám spoločnosť Apple predstaví už zajtra počas WWDC.

Apple Pay by mal byť dostupný od pondelka, a to pre vybrané internetové stránky ako alternatíva k službe PayPal. Rovnako ako pri všetkých Apple transakciách, aj v tomto prípade bude potrebné overiť platbu odtlačkom prsta.

Zdroj: forbes.com

Zatiaľ nie je známe, či bude služba limitovaná len pre Safari alebo iOS zariadenia. Objavili sa však informácie, že zamknuté zariadenia typu Mac bude možné prostredníctvom Bluetooth otvoriť pomocou iPhonu, a preto sa vyskytla domnienka, že sa podobnej funkcie dočkáme aj pri schválení webových nákupov.

V súčasnosti je možné využívať Apple Pay v kamenných obchodoch a aplikáciách tretích strán, ktoré túto službu podporujú. K využitiu Apple Pay na Slovensku sa radšej vyjadrovať nebudeme... Možno sa však stane zázrak a počas WWDC rozšíri Apple Apple Pay aj do ďalších krajín, medzi ktorými bude aj Slovensko.

Zdroj: worldpay.com


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej fotografie: idownloadblog.com