Policajti z LA za pomoci expertov hekli iPhone 5s

Žijeme online, a preto konverzácie cez sociálne siete zohrávajú čoraz väčšiu úlohu aj v súdnych procesoch. Iba nedávno svet obletela správa, že agentom FBI sa podarilo heknúť iPhone 5c, ktorý patril strelcovi z prípadu známeho ako San Bernardino. Hoci v ňom policajti nenašli žiadne dôležité informácie, prinieslo to množstvo otázok, pretože ani Apple nevie, ako to urobili.

Teraz, o pár mesiacov neskôr, vyšlo najavo, že v čase, keď sa FBI snažilo získať prístup k iPhonu 5c, policajné oddelenie mesta Los Angles už pracovalo na získavaní prístupu do iPhonu 5s, ktorý patril mŕtvej manželke herca Michaela Jace (známeho zo seriálu Policajný odznak), ktorý bol obvinený z vraždy svojej manželky ešte v roku 2014.

Zdroj:techglen.com

Rozdiel medzi iPhonom 5s a iPhonom 5c je najmä architektúra Secure Enclave, ktorá bola vyvinutá na ochranu údajov hesla a odtlačku prsta. Ide o jednu z najúčinnejších bezpečnostných architektúr, pretože je oddelená od ostatných častí čipu a systému iOS, a tak sa heslá nikdy neukladajú na serveroch Apple ani nezálohujú do služby iCloud.

Policajné oddelenie LA nezverejnilo žiadne ďalšie podrobnosti, napr. ktorý iOS sa v mobile nachádzal alebo akú metódu použili.Taktiež naďalej ostáva tajomstvom, koľko táto služba stála americkú vládu. Spoločnosti Apple teda asi neostáva nič iné, iba latku opäť preskočiť a vymyslieť ešte neprelomiteľnejší systém.

Zdroj titulnej foto: macnn.com
Zdroj: 9to5mac.com

Zuzana Golecová

Zuzana Golecová