Pokémoni vo vojnou zničenej Sýrii? [fotogaléria]

Pokémoni vo vojnou zničenej Sýrii? [fotogaléria]

Nie, nemusíte si klopkať na čelo. Nikto v Sýrii nezbiera ookémonov prostredníctvom momentálne najsťahovanejšej hry Pokémon GO. Sýria je už roky vo vojne s náletmi Američanov, Rusov, Francúzov, Britov, hrozia tu pozemné útoky Rusov, vládnych jednotiek a ktovie ešte koho proti Daeš, alebo ak chcete - proti islamskému štátu.

Milióny utečencov smerujúcich do Európy alebo aj tí, čo zostali, majú určite iné starosti ako hľadať pokémonov. A ktovie, či tam nejakí sú, ak by ste sa tam vybrali, dajte nám určite vedieť. :-) Niektoré oblasti sú ale doslova život ohrozujúce.

Sýrsky umelec Khaled Akil si povedal, že to nenechá len tak a trochu to oživí. Hlavná myšlienka bola pred svetom ukázať zničené ulice, štvrte, mestá. Chcel zachytiť ten obrovský kontrast medzi bezstarostnou hrou a krutou realitou. A či sa mu to podarilo? Pozrite sa na nasledujúce obrázky, umelec túto sadu pomenoval ako Part I, možno sa dočkáme aj druhej časti.


Zdroj: khaledakil.com
Zdroj: khaledakil.com
Zdroj: khaledakil.com
Zdroj: khaledakil.com
Zdroj: khaledakil.comZdroj titulnej foto: [dailypakistan.com](http://en.dailypakistan.com.pk/wp-content/uploads/2016/02/syria_1433.jpg) **Zdroj: [cnet.com](http://www.cnet.com/news/hunting-for-pokemon-go-in-the-rubble-of-syria//)**