Pokemon GO upadá. Už nie je najziskovejšou iOS aplikáciou v USA

Pokemon GO upadá. Už nie je najziskovejšou iOS aplikáciou v USA

Hra Pokémon GO zožala po celom svete nevídaný úspech. Po spustení zvýšila hodnotu Nintena o 7,5 miliardy dolárov a stala sa populárnejšou než služby ako Tinder alebo Twitter. Tento obrovský úspech však nemôže trvať večne a zdá sa, že o obľúbenú hru sa pomaly stráca záujem.

Podľa štatistiky už nepatrí k najziskovejším aplikáciám na App Store. Prekonala ju známa hra Clash of Clans, ktorá síce nie je žiadnou novinkou, ale po poslednej aktualizácii jej začali stúpať zárobky. Ďalšou hrou, ktorá sa dostala nad Pokémon GO, je aj známa cukríková Candy Crush Saga.

zdroj: phonearena.com

Tento rebríček sa ale týka iba App Store v USA. V Austrálii a mnohých európskych štátoch je Pokémon GO stále na vrchole. To isté platí aj pre platformu Android.

Aj keď ošiaľ jemne opadá a pokémoni už nezarábajú Nintendu toľko peňazí, stále ide o úspešnú hru. Autori ju navyše často aktualizujú a stále pridávajú nové zaujímavé funkcie. Preto by sme ju nemali podceňovať a možno sa ešte vráti na vrchol rebríčka najziskovejších aplikácií. Uvidíme...

Zdroj titulnej foto: imore.com
Zdroj: phonearena.com