Pokémon GO láme rekordy, na Apple Store má najviac sťahovaní

· 1 min read
Pokémon GO láme rekordy, na Apple Store má najviac sťahovaní

Pokémon GO je fenomén. Spoločnosť Apple oficiálne oznámila, bez udania akýchkoľvek čísel, že hra dosiahla najvyšší počet stiahnutí počas prvého týždňa vydania na Apple Store. Odkedy vyšla, drží sa na prvom mieste v rebríčku Najlepších bezplatných aplikácií aj Najziskovejších aplikácií .

Populárna hra Pokémon GO je zatiaľ dostupná len v pár vybraných krajinách. Mobilná aplikácia od Niantic a The Pokémon Company bola najskôr dostupná v Austrálii a potom na začiatku mesiaca aj v Spojených štátoch amerických, keď prvýkrát obsadila prvé miesto. Odvtedy si stále drží prvé miesto a je už dostupná aj v Európe, v štátoch ako Nemecko, Veľká Británia a v ďalších najmenej 26 iných krajinách vrátane Japonska. Ako bude pribúdať krajín, v ktorých bude hra dostupná, počet sťahovaní bude ešte rásť.

Zdroj: ign.com

Kým aplikácia je dostupná na App Store zadarmo, voľne zakúpené pomôcky cez aplikáciu dvíhajú zisky ako Apple, tak aj výrobcom. To je dôvod, prečo aplikácia obsadila prvé miesto aj v rebríčku Najziskovejších aplikácií.

Otázkou ale zostáva, ako dlho bude hra Pokémon GO pre nás zaujímavá. Nejde len o chvíľkový ošiaľ? Má nám hra ešte čo ponúknuť alebo tak rýchlo, ako slávu získala, aj rýchlo upadne do zabudnutia? To ukáže čas.

Hra Pokémon GO je voľne dostupná na iPhony, iPady a iPody touch v App Store.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej foto: wccftech.com