Pokémon GO dostupná v ďalších troch štátoch!

· 1 min read
Pokémon GO dostupná v ďalších troch štátoch!

Nová hra, ktorá zlákala do ulíc obrovské množstvo ľudí, je už k dispozícii v ďalších európskych štátoch. Tento nový "ošiaľ" má názov Pokémon GO a už o ňom vie celý svet.

Zdroj: theverge.com

Najskôr bola hra v Európe dostupná v Nemecku a v Anglicku. Teraz je sprístupnená už aj v Taliansku, Portugalsku a Španielsku. Hra je v týchto krajinách dostupná v obchode Google Play aj v App Store. V USA zaznamenali o hru väčší záujem než doposiaľ o Facebook a doteraz si ju iba v Amerike stiahlo až 7,5 milióna ľudí. Obrovský záujem o Pokémon GO je tiež na Slovensku, a ak bude stále stúpať takým šialeným tempom, môžeme hru očakávať naozaj v krátkom čase.

Zdroj: theverge.com

Pri spustení fenoménu Pokémon GO padla informácia, že hra bude dostupná až v 200 krajinách sveta. Nikto však nečakal takýto nápor a obľúbenosť.

Táto hra denne vytvára asi 1 600 000 dolárov vďaka in-app nákupom, keďže inak je v App Store aj v Google Play úplne zadarmo. Asi 30 % ide do vačku samotnej spoločnosti Apple. Zaujímavosťou je tiež fakt, že hra sa stala obľúbenejšou než Facebook a tiež vzrástol aj počet užívateľov Twitteru.

Tak čo na to vravíš? Tiež sa nevieš dočkať, kedy sa hra objaví u nás? Rozhodne to bude už čoskoro - možno už o pár dní!


Zdroj titulnej foto: theverge.com
Zdroj: techcrunch.com