hry

Pokémon GO: Čoskoro budeme chytať pokémonov v reálnom svete

· 2 min read
Pokémon GO: Čoskoro budeme chytať pokémonov v reálnom svete

Možno ste aj vy v detstve patrili k veľkým fanúšikom seriálu Pokémon. A možno k nim aj stále patríte. V oboch prípadoch ste pravdepodobne premýšľali, aké by to bolo mať vlastného pokémona aj v reálnom živote. Splniť ľuďom tento sen sa čoskoro pokúsi spoločnosť Nintendo v spolupráci s vývojárskym štúdiom Niantic vytvorením zaujímavej hry Pokémon GO.

Hlavný princíp tejto hry spočíva v prepojení virtuálneho sveta s reálnym. V praxi to znamená, že celé prostredie Pokémon GO nebude zasadené do vymysleného sveta, ale používať bude reálny svet ako herné prostredie. Pokémoni budú roztrúsení po rôznych lokalitách v blízkosti miesta, kde sa nachádzate a vašou úlohou bude nájsť ich.

Pokémon GO

Hráči sa tak odtrhnú od počítača a pre nájdenie nových pokémonov budú musieť vstať a vyraziť na prechádzku po svojom meste. Noví pokémoni môžu byť ukrytí za rohom vašej ulice, na miestnom ihrisku, lúke, alebo v neďalekom lese. V prípade, že na svojej ceste za novými pokémonmi stretnete iného majiteľa aplikácie, môžete ho vyzvať na súboj rovno na mieste.

Na hranie hry nebudete potrebovať nič iné len smartfón s GPS technológiou, čo je logické, keďže vás hra potrebuje navigovať na miesta, kde sa skrývajú pokémoni. Zároveň však autori ponúkajú možnosť zakúpiť si špeciálne náramkové hodinky určené pre túto aplikáciu, ktoré vám pomôžu lepšie odchytávať pokémonov.

Hodinky Pokémon GO

Aby ste si vedeli lepšie predstaviť, ako bude hra fungovať, autori zverejnili video, kde ju predstavujú. Čo na to hovoríte? Páčila by sa vám hra, ktorá kombinuje reálny svet s virtuálnym?

zdroj: http://www.pokemon.com/