Firma Apple by mala v júnovom štvrťroku predať až 45 miliónov iPhonov

· 1 min read
Firma Apple by mala v júnovom štvrťroku predať až 45 miliónov iPhonov

Analytici z J.P. Morgan sledujú zásobovací reťazec firmy Apple, pričom odhalili, že výroba pre nasledujúce mesiace bude lepšia, ako sa predpokladalo. Pôvodne mali predaje iPhonu klesnúť až o 15 percent každý štvrťrok, ale teraz sa očakáva, že od júna do septembra predajú až 45 miliónov.

Z tohto čísla by 2 milióny kusov mali tvoriť nové 4-palcové iPhony a mali by narásť až na 4 milióny v štvrťroku od júna do septembra. J.P. Morgan ale tvrdí, že za celý rok sa nepredá viac ako 15 miliónov kusov tohto nového, menšieho modelu.

CEO Apple Tim Cook opakovane hovorí, že sledovanie dát zo zásobovacieho reťazca môže viesť k nepresným údajom. Firma Apple taktiež naznačila investorom, že očakáva historicky prvý pád predajov iPhonov v štvrťroku od marca do júna.

Pre porovnanie s minulým rokom, Apple predala až 61 miliónov kusov počas tohto štvrťroku. Od júna do septembra 2015 to bolo 47 a pol milióna iPhonov.

21. marca by mal byť odhalený dlho očakávaný 4-palcový iPhone a významnejšie vylepšenie hlavného modelu iPhone 7 príde v septembri. Pravdepodobne bude tenký ako iPod Touch a bude dostupný v rovnakých veľkostiach - 4,7 a 5,5 palcov.


Zdroj titulnej fotky: mirror.co.uk
Zdroj: appleinsider.com