Podľa analytikov sa iPhone SE stane obrovským hitom

Podľa analytikov sa iPhone SE stane obrovským hitom

Amit Daryanami z analytickej spoločnosti RBC Capital Markets poskytol počas stredy investorom informáciu, v ktorej sa hovorí o tom, že len 40 % existujúcich zákazníkov si kúpilo iPhone so 4,7- alebo 5,5-palcovou obrazovkou.

Zdroj: appleapple.top

Pán Daryanami si myslí, že predstavenie 4-palcového iPhonu SE je skvelý strategický ťah, ktorý má urýchliť tzv. výmenný cyklus telefónu. Verí, že toto zariadenie s vnútornosťami podobnými vlajkovej lodi iPhonu 6S, no výrazne nižšou cenou dokáže presvedčiť zákazníkov, ktorí preferujú telefón s menšou obrazovkou a nižším rozpočtom.

Zdroj: appleinsider.com

Daryanami ďalej predpokladá, že spoločnosť Apple do konca roka predá asi 10-15 miliónov kusov tohto zariadenia. Hovorí, že kľúčovým aspektom má byť správne načasovanie. Začiatok predaja koncom marca umožní firme Apple znova “nazbierať silu” počas júnového a septembrového kvartálu a pripraviť sa tak na predstavenie novej vlajkovej lode, iPhonu 7.

Zatiaľ čo niektoré dohady hovoria, že cena iPhonu SE má byť rovnaká ako cena iPhonu 5S, čo činí 449 $, Daryanami si myslí, že cena bude vďaka prémiovým komponentom trochu vyššia, a to konkrétne 549 $.

Zdroj: hindustantimes.com

iPhone SE má obsahovať A9 procesor, podporu Apple Pay, 12-megapixelový fotoaparát, ktorý bude podľa portálu AppleInsider podporovať nahrávanie videa v 4K rozlíšení. Kvôli menšiemu displeju sa však pravdepodobne nedočkáme funkcie 3D Touch, ktorá je charakteristická pre model iPhone 6S.

Čo všetko je na týchto informáciách pravdivé, sa dozvieme už budúci týždeň v pondelok o 19:00 nášho času.


Zdroj titulnej fotografie: static1.techinsider.io

Zdroj: appleinsider.com