app

Pocket - šikovný pomocník na prácu s internetovými stránkami

· 2 min read
Pocket - šikovný pomocník na prácu s internetovými stránkami

V dnešnej dobe už takmer všetci vlastníme viac ako jedno zariadenie. Či už je to kombinácia smartfónu a tabletu, tabletu a počítača... Na každom konzumujeme rozličný multimediálny obsah. Môžeme sa ale zhodnúť, že prehliadanie internetu patrí medzi tie najčastejšie. A práve pre takých ľudí je určená aplikácia Pocket.

Pocket je veľmi jednoduchá, užitočná aplikácia. Jej využiteľnosť spočíva v akomsi synchronizovaní internetových stránok medzi jednotlivými zariadeniami. V praxi to znamená, že si môžete čítať članok na počítači, neskôr počítač opustiť a presedlať na telefón, kde môžete v kľude pokračovať. Využívať ju môžete aj v prípade, že ste našli zaujímavý článok a zrovna naň nemáte čas.

Aplikácia je dostupná na iOS, Android a čítačku elektronických kníh, Kobo. No a čo sa týka spomínaných počítačov, tu vývojári ponúkajú doplnok na Chrome, Mozillu, Operu a Safari.

Nájdeme tu aj ďalšiu zaujímavú funkciu a tou je uloženie článku na čítanie neskôr. Takisto si môžete na zužitkovanie neskôr ukladať obrázky. V tomto prípade sa myslí na čítanie, kedy budete bez internetu, takže offline.

Ja osobne Pocket používam na synchronizáciu medzi Mozillou, Androidom a iOS. A keďže spomínaný Safari tiež podporuje túto aplikáciu, nevidíme tu žiaden problém. Je rýchla, intuitívna, čistá a nezaťažuje zariadenie. Na čítanie večer si môžem nastaviť tmavú tému a displej mi tak nebude rezať oči.

Aplikácia ponúka aj prechod na premium verziu, ale tá stojí 45$ na rok alebo 4.99$ na mesiac. Aplikáciu používam už viac ako rok, ale potrebu priplatiť si stále nemám. Premium verzia ponúka navyše uloženie stránky permanentne (ak stránku uložíte, ale pôvodná stránka sa vymaže, vy budete mať stále zálohu), lepšie vyhľadávanie a navrhovanie tagov.

Instapaper vs Pocket

Ak sa pýtate, ktorá aplikácia je lepšia, odpoveď znie nasledovne. Je to subjektívne. Ja osobne som Instapaper nikdy nepoužíval, takže neviem posúdiť. Za výhodu Instapaper môžeme považovať návrhy a objavovanie nových článkov. Je teda vhodný pre ľudí, ktorí majú priateľov, ktorí tiež používajú Instapaper. Takisto podporuje Kindle.

Pocket naopak podporuje väčšie množstvo vývojárov. Keď ukladáte stránky s Pocketom, k dispozícií máte text, obrázky a dokonca aj videá. No a potom tu je ešte jedna možnosť, ale tá sa týka čisto lepšieho prezerania stránok a tou je doplnok od Safari, kedy sa stránka premení na určité elektronické noviny.

Rozhodnutie je na Vás. Ak máte radi čítanie textu na spôsob elektronických čítačiek, vyberte si Instapaper. Ak naopak chcete text obohatiť aj videami a fotkami, choďte do Pocketu. Akokoľvek nám dajte vedieť v komentároch, akú službu používate Vy.

Aplikáciu môžete stiahnuť tu