Počas Vianoc bude Wi-Fi pomalšie, dôvod vás poriadne prekvapí

· 1 min read
Počas Vianoc bude Wi-Fi pomalšie, dôvod vás poriadne prekvapí

Blíži sa čas Vianoc a s ním aj čoraz väčšia vyťaženosť internetu. Či už ide o nakupovanie, posielanie vianočných správ cez moderné sociálne siete, alebo iba leňošenie doma a pozeranie videí.

Všetky tieto veci zvyčajne vykonávame cez mobil, tablet alebo notebook. A zvyčajne to je bezdrôtovo, veď káble sú smrrrrrť už mimo. Keďže Wi-Fi signál je naozaj dôležitý faktor pri práci s internetom, vždy poteší ho mať čo najlepší. Ale čo ho môže počas Vianoc rušiť?

Nepovedal by som to ja, nepovedali by ste to pravdepodobne ani vy, ide o vianočné svetielka. Či už ide o svetielka na vianočnom stromčeku, alebo na okne, tieto kábliky môžu spôsobiť to, že intenzita vášho Wi-Fi signálu rapídne klesne.

Ťažko povedať, či ide o pravdivé tvrdenie, alebo iba o spôsob, akým nalákať ľudí stiahnuť si aplikáciu. Firma Ofcom, ktorá vydala toto tvrdenie, je totiž zároveň aj autorom titulu Ofcom Wi-Fi Cheker. Tých z vás, ktorí by radi skontrolovali kvalitu signálu pomocou spomenutej aplikácie, asi sklameme. Podarilo sa nám ju totiž nájsť iba na Google Play. Samozrejme, mysleli sme aj na vás a ako vhodná náhrada by mala poslúžiť aj aplikácia WiFi SweetSpots.

Je otázne, či je naozaj možné, aby vianočné svetielka zhoršovali kvalitu signálu. Na druhej strane, inak by o tom asi nepísali veľké médiá, ako napríklad aj BBC. A ani Ofcom by si netrúfol zavádzať.

Zdroj: bbc.com