1000x a stále rovnako nasadené ochranné sklo

Každý už mal skúsenosť s nasadzovaním ochrannej fólie alebo skla, kedy nevyšlo všetko podľa predstáv a snažil si sa napraviť zlý uhol už prilnutej ochrany, nedaj bože ti uviazla pod fóliou alebo sklom bublinka.


Našťastie spoločnosť Kawasaki vyvinula robota menom "duAro", ktorý dokáže spraviť našu robotu lepšie, ako by sme my kedy dokázali.
Na nasledujúcom video si môžeš pozrieť dvojrukého robota duAro, ktorý s dokáže nasadiť ochranné sklo s neuveriteľnou presnosťou.

Robot duAro je moderný indrustriálny robot, ktorý sa vyznačuje jemnosťou svojich pohybov. Jeho pohyby sa približujú tým našim (ľudským), s tou výhodou, že dokáže každý pohyb zopakovať na milimeter presne a to nespočetne mnoho krát.
Každá z jeho 2 rúk dokáže pracovať nezávisle.
Robot, sa dá preprogramovať, takže nie je naveky určený len na nasadzovanie ochranných skiel.

Zdroj: technologywow.com
V posledných rokoch sa i v procese výroby iPhonu sa začínajú presadzovať roboty viac a viac. Minulý rok dokonca dodávateľ Applu, spoločnosť Foxconn, nainštalovala 40,000 robotov do ich tovární v Číne. Spoločnosť Foxconn dokonca predpokladá, že v budúcnosti bude robotická výroba schopná vyrobiť až 10,000 kusov ročne.
Výhoda robotickej výroby je tá, že roboty nepotrebujú spať, prestávky, nerobia na smeny a sú i presnejšie a mnohokrát aj rýchlejšie ako ľudský faktor. No aktuálny stav pokroku technológií ešte nedovoľuje zostaviť celú výrobu z robotov pracujúcich samostatne.


Zdroj titulej foto: [thinkapple.sk](https://www.thinkapple.sk) **Zdroj: [cultofmac.com](http://www.cultofmac.com/466122/robot-iphone-protector/)**
Andrej Gažík

Andrej Gažík

.
Šaľa