Plánuje Apple event na október?

Plánuje Apple event na október?

Na poslednej WWDC, ktorá sa koná každoročne začiatkom júna, bolo predstavených mnoho noviniek, či už nové iPady Pro alebo konečne poriadne namakaný iMac Pro. A samozrejme nové verzie operačných systémov od Apple.

Minulý rok bol októbrový event zameraný na MacBooky Pro, kde bola predstavená najväčšia zmena od čias predstavenia technológie retina displejov - Touch Bar. Keďže na tohtoročnej WWDC neboli predstavené nové modely, môžme očakávať predstavenie nových strojov tento október? Odpoveď sa dozvieme priamo od šéfa softvérového inžinierstva Craiga Federighiho.


Zdroj: apple.com


Fanúšik Apple menom Luke sa spýtal priamo Craiga Federighiho prostredníctvom e-mailu. On mu odpovedal, že pre tento rok už bolo všetko odprezentované.

Klebety hovorili o možnom októbrovom evente, kde by teoreticky mohli byť predstavené aktualizované modely MacBook Pro s Touch Barom alebo prípadne bližšie informácie o chystaných iMacov Pro, ktoré majú prísť v decembri a taktiež chytrého reproduktoru HomePod.

Najbližší event po tejto správe odhadujem na jar 2018, ale aké produkty by mali byť predstavené je stále záhadou. Pravdepodobné je aktualizovanie iPhone SE, ktorý by mohol dostať nový čip A11 Bionic z najnovšej generácie iPhonov, kam patrí aj vlajková loď iPhone X, alebo aspoň A10 Fusion, ktorý sa nachádza v iPhone 7 (Plus). Súčasný iPhone SE má čip A9, ktorý sa nachádza v iPhone 6S (Plus).

Možná je aj aktualizácia rady MacBookov na nové procesory od Intelu a výkonnejšia grafická karta a iné vylepšenia. Nechajme sa prekvapiť.

Zdroj titulnej foto: bwbx.io
Zdroj: macrumors.com