Pixelmator pre Mac dostal nové nástroje na úpravu fotiek

Pixelmator, program, s ktorým ste sa už určite stretli. Je to naozaj skvelý program na úpravu fotiek pre Mac a iOS. Teraz však Pixelmator prichádza s niekoľkými novinkami. Na OS X vám umožňuje upravovať alebo retušovať fotku bez toho, aby ste opúšťali aplikáciu, kde máte otvorenú fotku. Ďalšou novinkou je "Photos extension", čo v jednoduchosti znamená zmenu tvaru obrázka, ktorá je sprevádzaná naozaj vysokou kvalitou a neuveriteľnou rýchlosťou.

Zdroj: news.softpedia.com

Pixelmator nám slúži presne ako Photoshop, lenže je oveľa jednoduchšie ovládateľný a prístupnejší. Jeho cena je 29.99 $, čo z neho robí cenovo prístupný program pre užívateľov Macu. Každou aktualizáciou sa stáva lepším a lepším.

Nová verzia 3,5 prináša už spomínanú funkciu "Photos extension", ktorou nielen zmeníte tvar obrázka, ale prispôsobíte aj jeho farbu, svetlo alebo dokonca ostrosť. Všetky tieto úkony spravíte v pohodlí aplikácie "Fotky", ktorá je už vstavaná na OS X.

Zdroj: cultofmac.com

V programe môžete takisto nájsť Quick Selection tool, ktorý vám vyfarbí celý označený predmet. Následne rozozná jednotlivé časti a vy si zvolíte tie, ktoré plánujete upraviť.


Verzia 3,5 programu Pixelmator nám priniesla naozaj kopu noviniek, ktoré uľahčujú prácu. Boli odstránené nedostatky a bugy, ktoré sprevádzali poslednú verziu. Update je voľne prístupný pre doterajších užívateľov Pixelmator a pre nových je prístupný na Mac App Store za už spomínanú cenu 29.99 $.


Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com

Zdroj: cultofmac.com

Robert Runák

Robert Runák