Photoshop Touch pre iOS končí, vystrieda ho nový program od Adobe

· 1 min read
Photoshop Touch pre iOS končí, vystrieda ho nový program od Adobe

Pre fanúšikov azda najznámejšieho grafického programu Photoshopu máme zlú správu. Spoločnosť Adobe oznámila, že s iOS verziou tohto softvéru menom Photoshop Touch už do budúcna nepočíta. To však neznamená, že Adobe chce ukončiť pôsobenie na iOS platforme. Photoshop Touch má nahradiť nový grafický program s pracovným názvom Project Rigel, ktorý je v ranej fáze vývoja.

Adobe oznámil, že Projekt Rigel bude profesionálny a praktický program na úpravu fotiek pre mobilné platformy. Sľubujú kvalitný nástroj, ktorý dokáže nahradiť aj legendárny Photoshop a pri tejto príležitosti odhalili krátke dvojminútové video. V ňom sa predstavuje nová aplikácia a v krátkosti ukazuje základné funkcie, ktoré v nej nebudú chýbať. Vyzerá to tak, že Projekt Rigel zvláda aj pokročilé a v konečnom dôsledku reálne vyzerajúce retuše fotografií, takže sa máme na čo tešiť.

Nová aplikácia bude pravdepodobne zadarmo, no pre správne fungovanie bude nutné predplatiť si Adobe Creative Cloud. To so sebou prináša výhodu kompatibility s Photoshopom CC pre počítače. Užívatelia budú môcť začať svoju prácu na počítači a po synchronizovaní ju dokončiť v tablete.

Adobe oznámil, že Photoshop Touch pre iPhone a iPad nebude na App Store k dispozícii od 28. mája. To znamená, že ak ste si plánovali kúpiť túto aplikáciu a nový projekt od Adobe vás nezaujal, máte na to len niekoľko dní. Užívateľov, ktorí si grafický program zakúpili, nečaká samozrejme žiadne zablokovanie, len už nebudú vychádzať ďalšie aktualizácie.