Perfektná klávesnica od Microsoftu je teraz dostupná už aj na iOS!

Perfektná klávesnica od Microsoftu je teraz dostupná už aj na iOS!

Práve dnes prináša Microsoft svoju vynikajúcu Windows Phone klávesnicu aj na iPhone. Nová verzia pre iOS vám umožní písanie pomocou dotyku alebo potiahnutím prsta po klávesnici. Tak ako ju poznáme z Windows Phone, klávesnica dokáže inteligentne predvídať slová, ktoré chcete napísať.

Microsoft dávnejšie sľúbil beta verziu pre iOS, avšak oddnes je klávesnica dostupná na stiahnutie v USA App Store. Verzia Word Flow obsahuje pre iPhone zopár dodatkov, ktoré nie sú k dispozícii na Windows Phone. Svoju klávesnicu si môžete prispôsobiť vlastným pozadím a taktiež ponúka one-hand mód pre pohodlné písanie jednou rukou. Písanie jednou rukou umožňuje písať slová dotykom alebo potiahnutím prsta cez klávesnicu, ktorá je v tvare oblúka. Táto možnosť je obzvlášť užitočná, ak vlastníte väčší iPhone 6s Plus.

Táto klávesnica prekvapivo nie je pre iOS od Microsoftu prvá. Dávnejšie už bola predstavená špeciálna hub klávesnica pre iPhone. Klávesnica umožňovala užívateľom rýchly prístup k súborom a kontaktom priamo z klávesnice. Microsoft už dlhšiu dobu experimentuje s rôznymi Android a iOS klávesnicami, pričom spoločnosť vo februári získala SwifKey. Vďaka tomu môžeme v budúcnosti určite očakávať ďalšie klávesnice pre iOS a Android. Originál iOS klávesnica je však veľmi dobre hodnotená a mnoho užívateľov si ju pochvaľuje, teda je otázne, do akej miery bude úspešná nová klávesnica od Microsoftu.

Zdroj titulnej fotografie: macstories.net

Zdroj: theverge.com