Pebble Time - Najúspešnejší projekt v histórii portálu Kickstarter

· 2 min read
Pebble Time - Najúspešnejší projekt v histórii portálu Kickstarter

Na Kickstarteri vzniklo už nespočetné množstvo zaujímavých a úspešných projektov. Tento článok bude o tom najúspešnejšom z nich. Inteligentným hodinkám Pebble Time sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 20 338 986 USD, a to za pomoci 78 471 podporovateľov.

Čo je to Pebble Time?

V skratke môžeme povedať, že Pebble Time sú smart hodinky, akých je dnes na trhu veľa. Sú už druhou generáciou, ktorá predčila pôvodný projekt. Od predchodcu prevzali 7-dňovú výdrž batérie. Výraznou inováciou je ich uhladený dizajn, čím získali na atraktivite. Ďalšou veľmi výraznou inováciou je použitie e-paper displeja. Dnes už samozrejmosťou pri takýchto zariadeniach je ochrana sklom Gorilla glass.

Dôvod, prečo si tieto hodinky ľudia tak zamilovali, je ich úžasné a hlavne intuitívne fungovanie. Pracujú na rozhraní, tzv. Timeline. Toto rozhranie používa tri tlačidlá na pravej strane hodiniek. Tlačidlo PAST po stlačení zobrazí všetky tvoje hlásenia ako správy, neprijaté hovory, e-maily atď. TlačidloPRESENT zobrazuje aktuálny čas alebo informácie o tom, čo práve robíš, napríklad hudobný prehrávač. Tretie tlačidlo, FUTURE, zobrazuje tvoje plány do budúcnosti, predpovede počasia, úlohy atď. Všetky tieto informácie spracováva spolu s tvojím smartfónom, čiže ak si nejakú novú úlohu uložíš pomocou hodiniek, nájdeš ju aj v mobile a naopak. Okrem základného modelu, ktorý je z plastu, tvorcovia pripravili aj celokovové Pebble Time Steel. Tie majú o 3 dni dlhšiu výdrž a ponúkajú ich s kovovým alebo koženým náramkom.
Zdroj: kickstarter.com
Zdroj: kickstarter.com
Zdroj: kickstarter.com


Ďalšou zaujímavosťou je prítomnosť mikrofónu. Poslúži ti na rýchle vytvorenie či úpravu poznámok alebo na odpovede na správy, nie na samotné telefonovanie.

Ako sme už spomínali, výrobca ponúka dva modely hodiniek. V prípade základnej verzie je možnosť vybrať si ešte spomedzi troch farieb - bielej, čiernej a červenej. K týmto hodinkám dostanete silikónový náramok.
Druhý model je dostupný v atraktívnejších farebných kombináciách. Buď v striebornej s kovovým náramkom, v modernej tmavosivej s koženým náramkom, alebo v zlatej, ku ktorej je dodávaný tiež kožený náramok.
Zdroj: kickstarter.com

Zdroj: kickstarter.com

Viac informácií o Pebble Time môžeš nájsť na kickstarter alebo na stránkach výrobcu. Pebble Time je dostupný už aj na Slovensku, od 249 eur.


Zdroj titulnej foto: kdcrainmaker.com

Zdroj: cultofmac.com