PawsCam - Kamera pre tvojho psa

· 1 min read
PawsCam - Kamera pre tvojho psa

Na crowdfundingových stránkach vzniká mnoho zaujímavých nápadov, medzi ktoré patrí aj PawsCam. Pochádza zo Spojených štátov, konkrétne z Los Angeles. Projektu sa podarilo vyzbierať takmer 7 000 USD, v čom ich podporilo 71 ľudí. Cieľová suma je však 30 000 USD.

Vďaka inteligentným algoritmom má kamera výbornú výdrž batérie, až 10 dní. Tvorcom sa vraj podarilo vytvoriť algoritmus, ktorý dokáže zachytávať len tie najzaujímavejšie momenty. V prípade, že algoritmus vyhodnotí moment ako zaujímavý, pošle kamere príkaz na kamerovanie a tá nahrá 6-sekundové video.

Zdroj: indiegogo.com
Zdroj: indiegogo.com

Ďalšou zaujímavou funkciou je priebežné ukladanie nahrávok. Po tom, ako sa tvoj pes vráti domov, kamera sa automaticky pripojí k Wi-Fi a začne ukladať nahrané videá na domáci cloud.
Kamera je, samozrejme, vyrábaná z tvrdých a kvalitných materiálov. Tvorcovia udávajú, že je odolná aj proti psiemu zahryznutiu a, samozrejme, je aj vodoodolná.
Ku kamere je dostupná aj aplikácia, pomocou ktorej môžeš pozerať všetky nahrávky, tak ako to poznáme z kamier GoPro.
Zaujímavé je, že sa na stránkach nenachádza informácia o veľkosti internej pamäte, keďže možnosť pridania pamäťovej karty nie je.

V prípade, že máš o PawsCam záujem, môžeš si ju predobjednať za 99 USD. Prvé objednávky budú odosielané už v septembri tohto roku.


Zdroj titulnej foto: amazonaws.com
Zdroj: indiegogo.com