Patent Apple pravdepodobne posunie AirPods na vyšší level

Patent Apple pravdepodobne posunie AirPods na vyšší level

Všetci milujú AirPods. Ak ešte neviete, o čo ide, tak sú to bezdrôtové slúchadlá od Applu. Také malé veci, čo majú ľudia v ušiach, keď idú po ulici, ale netrčia im káble. Presne to je ono. Tieto slúchadlá sa stali takými populárnymi, že podľa nedávnych správ (zhruba pred mesiacom) zarábajú Applu viac, ako hodinky Apple Watch.

Apple si však minulý rok dal patentovať technológiu, ktorá tlmí okolitý zvuk. V súčasnosti tento systém pravdepodobne nemajú žiadne slúchadlá, okrem Bose. Tak by sa to mohlo stať veľkou novinkou, ktorá predaje bezdrôtových slúchadiel od Applu vystrelí veľmi, ale veľmi vysoko.

technobuffalo.com

Zákazník by mal možnosť si nastaviť, či chce zvuky z okolia tlmiť, alebo nie. Keď niekto behá v blízkosti cesty, určite by rád počul prichádzajúce auto. Avšak ak telefonujeme, najradšej by sme zaškrtili každého, kto v našej blízkosti kričí, alebo rozpráva. Touto možnosťou by získali výhodu nad vyššie spomínanými konkurenčnými slúchadlami, na ktorých si vybrať rozhodne nemôžeme.

Patent Applu chce potlačiť okolitý zvuk pomocou akustického ventilu, ktorý si bude môcť užívateľ otvoriť, alebo zavrieť. Prípadne by sa to mohlo diať aj automaticky, napríklad pri telefonátoch. Taktiež budú slúchadlá schopné vyrovnať tlak v uchu, čo by asi naviac ocenili ľudia, ktorí pravidelne lietajú lietadlom.

Tešíte sa na nové slúchadlá?


Zdroj titulnej foto: [gearpatrol.com](https://gearpatrol.com/2016/12/22/apple-airpod-review/) **Zdroj: [digitaltrends.com](https://www.digitaltrends.com/apple/airpods-patent-fitness-trackers/)**