Pár návykových hier na OS X zdarma

· 2 min read
Pár návykových hier na OS X zdarma

Mac nie je na hry, myslím si však, že každý, kto má doma, alebo kdekoľvek inde Mac chce občas vypnúť a nechať svoju myseľ odýchnuť pri nejakej tej hre. A čo najideálnejšie: zdarma. Dnes sa na pár takých hier pozrieme a ikážeme si, že za hranie nemusíte stále platiť.

League of Legends a Dota 2:

Myslím, že túto dvojicu netreba ani predstavovať. Skvelé online hry, ktoré trhajú rekordy. League of Legends je dostupné na stránkach hry, Dota 2 zas na Steame. Treba si však dať pozor, hry sú tzv. Free to Play, teda za ich samotné hranie platiť nemusíte, do hier sa však dá nakúpiť obrovské množstvo vecí za reálne peniaze.

Download Dota 2

Download LoL

Osu!

Skvelá japonská (alebo neviem aká, tej reči nerozumiem) hra je odlišná od tých ostatných. Namiesto strieľačiek alebo závodenia budete klikať po objektoch na obrazovke. To znie síce jednoducho, vy to však musíte robiť v presnom poradí a podľa pesničky, ktorá hraje. Na výber je obrovské množstvo máp a je som pri tejto hre sám strávil pár nocí a rozbil jednu myšku. Odhliadajúc od toho, že som asi torcha iný si myslím, že sa jedná o perfektnú hru. Hra je samozrejeme zdarma.

Download

Touchgrind:

Hra je na Appstore zdarma. Opäť sa jedná o niečo trocha iné a vy tak pomocou prstov na trackpade ovládate skateboard a robíte triky, za ktoré dostaváte body. Na hranie je potrebný trackpad, inak si nezahráte.

Download

CSR Racing:

Jedná sa o port z iOS, ktorý však beží bezchybne. V hre sa stanete závodníkom, vašou úlohou je však iba radiť rýchlosti čo najlepšie. Za zarobené peniaze si potom môžete tuningovať auto, aby ste svojim súperom nechali pohľad iba na prach. Hra je zdarma na AppStore.

Download

World of Warcraft:

Ďalšia známa hra, ktorá je taisto z kategórie Free to Play. Myslím, že hru väčšine netreba predstavovať, predsa to ale ešte urobím. V hre jednoducho plníte rôzne úlohy a zabíjate monštrá. Celá hra je pritom online, takže hrajete s ostatnými hráčmi a snažíte sa byť (ako v každej hre) ten najlepší.

Download


Tak a to je koniec tohto zoznamu. Verím, že som vám poradil minimálne jednú dobrú hru. Snažil som sa vybrať lepšie hry a nie iba nejaké rýchlovky z AppStore sekcie "Free".