Ovládanie iPhonu pomocou očí? Nový patent popisuje zaujímavú technológiu

· 1 min read
Ovládanie iPhonu pomocou očí? Nový patent popisuje zaujímavú technológiu

O patentoch spoločnosti Apple tu píšeme každú chvíľu. Nie je sa čo čudovať - spoločnosť ich vydáva ako na bežiacom páse. Niektoré z nich nás zaujmú a je možné, že sa už v blízkej dobe ocitnú vo viacerých zariadeniach, iné pripomínajú skôr hudbu budúcnosti. Práve k týmto patrí aj nový patent, ktorý umožní užívateľom ovládať zariadenie len pomocou očí.

Túto technológiu si dal Apple patentovať len nedávno. Podľa neho by malo ovládanie pomocou očí hneď niekoľko využití - napríklad v autokorekcii. Pokiaľ máte túto funkciu zapnutú v iPhone teraz, slová sa vám upravujú v momente, ako ich dopíšete. Avšak v prípade, že by tento patent Apple umiestnil do svojich telefónov, slovo by sa opravilo, až keď naň upriamite pohľad. Vyhli by ste sa tak nechceným opravám slov, o ktorých neviete.

Apple tiež poukazuje na to, že by sa dal patent využiť aj na otváranie rôznych notifikácií alebo pri stmievaní obrazovky. Samozrejme, neexistuje žiadna záruka, že Apple tento patent niekedy využije. Ako sme spomínali, kalifornská spoločnosť vydáva jeden patent za druhým, pričom mnohé len zapadli prachom.

Apple ale nie je jediný, čo experimentuje so sledovaním očí používateľa. Už v roku 2013 priniesol Samsung do svojho Galaxy S4 podobnú funkciu, vďaka ktorej si mohol majiteľ smartfónu pohľadom prezerať dokumenty a pri odklonení zraku zastaviť video.

Uvidíme, čo sa nakoniec z tohto patentu vykľuje. Dokonca je možné, že vďaka hlasovej asistentke Siri a technológie detekcie očí budeme v budúcnosti ovládať iPhone bez jediného dotyku. Páčila by sa vám takáto predstava?

zdroj: http://appleinsider.com/