Ovládaj svoj počítač gestami. Stačí ti na to len toto zariadenie

Ovládaj svoj počítač gestami. Stačí ti na to len toto zariadenie

Veda a technika ponúkajú neskutočné možnosti, o ktorých sa našim predkom len snívalo. Novinkou pre teba nebude, že virtuálna realita momentálne rýchlo, ale zato úspešne ovláda trh. Firmy si však uvedomujú, čo to môže spôsobiť s ich zárobkami, a tak nie je práve najmúdrejšie proti nej bojovať. To si uvedomila aj firma Leap Motion, ktorá má vo svojej zbierke pár kúskov, ktoré stoja za zmienku. Narážam práve na Leap Motion Orion a Leap Motion V2. Sú to revolučné ovládače, vďaka ktorým môžeš ovládať svoj PC, Mac či Linux len gestami. Zariadenie V2 je určené pre Desktop, to znamená, že je samostatne funkčné a stačí ti k tomu len tvoj počítač, no a potom tu je ešte verzia Orion, ktorá už samostatne funkčná nie je, potrebuješ k nej VR Headset, no budeš mať z toho o to lepší zážitok.

Zdroj: angular-leap-instant.herokuapp.com

V2 Desktop

V2 Desktop, ako môžeš vidieť na obrázku, je malá škatuľka so schopnosťami trackovacieho zariadenia. Jediné, čo potrebuješ, je kalibračný program, ktorý je voľne dostupný na stránke Leap Motion. Zariadenie stačí už len voľne položiť na stôl, spustiť kalibračný program a začať kalibrovať. Je to nevyhnutné, aby zariadenie vedelo, čo má snímať. Ak zariadenie nakalibruješ, tak potom už len stačí priradiť k tvojim ľubovoľným gestám pokyny, ktoré má počítač urobiť po vykonaní týchto gest. Môžeš tak prehliadať stránky, zatvárať okná, minimalizovať, maximalizovať, proste čokoľvek. Zariadenie stojí momentálne okolo 80 $ na Amazone. V slovenských e-shopoch sa tento ovládač ešte neobjavil.

Ak by si chcel vedieť, ako to funguje, toto video je fantastické.

Zdroj: blog.leapmotion.com

Orion

Zariadenie Orion je trošku solídnejší kúsok, keďže potrebuje k svojmu chodu aj VR Headset, čo sa odráža aj na cene. Zariadenie má v podstate tú istú schopnosť, lenže tu nejde už len o gestá, ale o kompletné trackovanie tvojich rúk. Ťažko sa hovorí, na čo by to bolo dobré, keďže každý má odlišnú prácu na počítači, no určite to poslúži. Toto zariadenie sa pohybuje na cene okolo 90 € a e-shop Alza.sk ho má aj v ponuke.

Viac o tom, čo dokáže Orion Controller, sa dozvieš v tomto videu.

**Ďalšie informácie môžeš nájsť aj na LeapMotion.com**.


Zdroj titulnej foto: Mashable.com
**Zdroj: Thinkapple.sk**