Ovládaj akékoľvek zariadenie na tužkové baterky cez iPhone

· 1 min read
Ovládaj akékoľvek zariadenie na tužkové baterky cez iPhone

Len nedávno nám pripadalo ovládanie bežných zariadení v domácnosti cez mobil ako nereálne. Dnes tu máme rozbiehajúci sa projekt Apple HomeKit, vďaka ktorému môžeš ovládať vybrané certifikované produkty s iPhonom v ruke. Ide o rôzne drobnosti ako napríklad zhasnutie svetiel, nastavenie termostatu alebo zapnutie kávovaru.

Čo by si ale povedal na to, že môžeš cez svoj iPhone ovládať akékoľvek zariadenie na klasické tužkové AA baterky? Presne to ponúka spoločnosť Tethercell. Vyvinula špeciálny adaptér, ktorý užívateľ vloží do zariadenia a následne ho dokáže zapínať a vypínať. Áno, vďaka tejto novinke dokážeš ovládať nástenné hodiny, lampu na baterky, bezdrôtový zvonček alebo detskú hračku na baterky.

Celý princíp je veľmi jednoduchý. Klasické veľké tužkové AA batérie zameníš za menšie, typu AAA. Adaptér následne komunikuje so smartfónom a ty tak môžeš rozhodovať, kedy sa zariadenie vypne a zapne.

zdroj: 9to5mac.com

Celá táto zábavka sa s iPhonom spája cez Bluetooth LE, čo nie je práve najlepšie riešenie. Dosah teda môže byť horší, ako keby sa využívala technológia WiFi. Výrobca udáva optimistických 15 - 18 metrov. Dva špeciálne adaptéry si môžeš kúpiť na Amazone za 20 dolárov, čo je v prepočte asi 18 eur. Môže ísť teda o zaujímavú vychytávku do domácnosti za dostupnú cenu. Otázka je, či to má až také praktické využitie a či tie peniaze stoja za to...

Zdroj titulnej foto: Aliexpress.com
Zdroj: 9to5mac.com