OUYA: Herná konzola z Kickstarteru

· 2 min read
OUYA: Herná konzola z Kickstarteru

Rodisko množstva úžasných nápadov prinieslo znovu jeden úžasný projekt. OUYA síce vznikol už v júli 2012, ale zaradil sa medzi najúspešnejšie projekty. Aktuálne si drží skvelé štvrté miesto medzi top projektmi na Kickstarter.com. Tvorcom sa podarilo vyzbierať 8 596 474 USD za pomoci 64 416 podporovateľov.
Zaujímavý názov je zrejme slovnou hračkou. OUYA znie ako výraz pre prejav emócií v angličtine: "Oh, Yeah!" Tento odvážny nápad vznikol v hlave Julieho Uhrmana, zakladateľa spoločnosti.

Zdroj: Kickstarter.com


Zrejme sa pýtate, čím je konzola taká výnimočná, keďže dosiahla na Kickstarteri také úspechy. Odpoveď je veľmi jednoduchá. **OUYA totiž funguje na princípe Open Source.** Jej systém je teda otvorený developerom z celého sveta. V dobe jej vzniku priniesla hry z Android zariadení do televízorov.

Zdroj: Kickstarter.com
Zdroj: Kickstarter.com
Zdroj: Kickstarter.com


Zaujímavou súčasťou je jej ovládač, na ktorom si podľa mňa dali dizajnéri naozaj záležať. Tvarovo je podobný ovládačom z iných konzol, ale farebné vyhotovenie a použitie písmen z názvu na tlačidlá je skvelý nápad. Dokonca sa na ňom nachádza aj Touchpad pre lepšie ovládanie menu.

Zdroj: blogcdn.com

OUYA využíva procesor Tegra3, 1 GB RAM a 8 GB flash pamäte na ukladanie hier. Konzolu môžeš bezdrôtovo pripojiť pomocou Wi-Fi alebo Bluetooth.
Na vzniku projektu pracoval aj známy a oceňovaný dizajnér Yves Behar.
Minulý rok bol projekt odkúpený herným gigantom Razer a pokračuje ako platforma Cortex TV.

Zdroj: Kickstarter.com

Zdroj titulnej fotografie: crowdfundinsider.com