Otestovali sme Hound: najvyspelejšieho hlasového asistenta

· 2 min read
Otestovali sme Hound: najvyspelejšieho hlasového asistenta

Pár dni dozadu sme vás v tomto článku informovali o novom hlasovom asistentovi menom Hound na iOS a Android, ktorý je vraj inteligentnejší ako Siri od Applu. V rovnakom článku sme prisľúbili, že pre vás Hound otestujeme čo najskôr, ako to bude možné. Keď mi včera v noci poslal SoundCloud email s aktivačným kódom neváhal som a Hound okamžite nainštaloval. Teraz, po dvoch dňoch používania a otestovania kopy otázok vám ponúkam môj pohľad na tohto hlasového asistenta.

Pár dní dozadu som požiadal o aktivačný kód na Android, keďže môj primárny telefón je Sony Xperia Z3. Testovaná verzia aplikácie je teda taktiež na Android, čo však neprekáža, pretože je s tou na iOS takmer totožná.

Po prvom zapnutí vás Hound iba jednoducho uvíta a potom sa môžete smelo pustiť do rozprávania. Dokáže odpovedať na veľa otázok, vrátane tých, na ktoré vie odpovedať Siri. Navyše však vie vyhľadávať hotely či reštaurácie podľa kritérii a taktiež slúži ako kalkulačka. Po prvom spustení som bol sklamaný rýchlosťou, rýchlo som si však uvedomil, že mám prečerpaný balík predplatených dát na mobile. Po pripojení na WiFi je rýchlosť dobrá, takmer dosahuje Siri a verím, že po finálnom doladení bude tento asistent ešte rýchlejší.

Hound mi však nie vždy rozumel dobre, inokedy dobre nerozumel ani po napísaní rovnakej otázky. Väčšinou však vyhovel požiadavke, doteraz však napríklad neviem, ako mu mám povedať aby zavolal môjmu bratovi. Ostatné kontakty fungujú bezproblémovo.

V aplikácii sa nachádzajú aj nastavenia, kde môžete Houndu povoliť alebo zakázať prístup k polohe, zmeniť jednotky, v ktorých sa bude Hound vyjadrovať, povoliť frázu "Ok Hound", po ktorej sa aktivuje počúvanie (táto funkcia paradoxne funguje iba v apliácii, kde to nemá takmer žiadny zmysel) a iné nastavenia.

Záver:

Asistenta som používal 2 dni s radosťou a verím, že to tak aj ostane. Na Androide som však mal možnosť zapnúť ho potihnutím prsta cez tlačidlo Domov a cez tlačidlo na sluchátkach. Takisto mohol asistent pristupovať k všetkým dátam, ako sú napríklad kontakty či SMS správy. Je otázne, do akej miery sa toto podarí dosiahnúť na iOS, ktorý nie je tak otvorený a či nebude pre používateľov jednoduchšie používať Siri, ktorá je priamo integrovaná do systému. V mojom živote si však Hound miesto našiel a verím, že nebudem jediný. Asistent je rýchly, inteligentný a myslím, že sa to každou betou bude iba zlepšovať.