V OS X El Capitan sa nedá zapnúť trackpad gesto "potiahnúť troma prstami" (+ riešenie)

· 2 min read
V OS X El Capitan sa nedá zapnúť trackpad gesto "potiahnúť troma prstami" (+ riešenie)

Aktívne testujem nový OS X El Capitan na mojom iMacu, kde ho používam ako primárny systém. Aj napriek tomu, že zväčša používam Magic Mouse, chytí ma občas nálada na Trackpad, ktorý tiež mám pri mojom iMacu. Mám na ňom zapnuté asi všetky gestá, ktoré aj aktívne používam najviac, ako sa dá. Jedným z mojich naobľúbenejších je gesto potiahnúť troma prstami, kedy namiesto toho, aby ste pri posúvani napríklad okna museli zatlačiť trackpad a potom počas toho, ako je stlačný ťahať stačí jednoducho položiť 3 prsty na trackpad a voľne ich potiahnúť. Efekt je rovnaký, akurát je potrebné vynaložiť menšiu námahu. Myslím, že kadý, kto má Trackpad a Mac toto gesto pozná.


Aké však bolo moje prekvapenie, keď som včera chytil do ruky Trackpad a gesto nefungovalo. Po tom, čo som ho v nastaveniach Trackpadu nenašiel som sa začal obávať, že používanie Trackpadu pre mňa nebude tak pohodlné. Po krátkom hľadaní som však objavil riešenie. Možnosť zapnúť už spomínané gesto stále existuje, je však umiestnené inde. Teraz sa totiž nachádza v Nastavenia -> Prístupnosť -> Myš a klávesnica. Tam stačí kliknúť na "Nastavenia Trackpadu" a jednoducho gesto zapnúť.


Verím, že aj napriek tomu, že sa jedná o banalitu, tak tento návod pomôže množstvu ľudí, najmä teraz, keď si už ľudia môžu sťahovať betu OS X El Capitan.