OS X 10.11 a iOS 9 ponúknu výrazne zlepšenie stability a rýchlosti

Operačné systémy OSX 10.11 a iOS 9, ktoré Apple prvykrát svetu ukáže už 8. júna na WWDC 2015 a verejnosti sprístupní niekedy na jeseň tohto roku, by nemali priniesť obrovské množstvo noviniek, ale namiesto toho by sa mali sústrediť na optimalizáciu a odladenie, ktoré je podľa môjho názoru u Applu čoraz horšie a horšie.

Objavili sa informácie, ktoré hovoria, že pri vývoji iOS 9 na to Apple išiel inak, ako to bolo v predošlých verziách systému. Kým v predošlých verziách systému Apple urobil systém na najnovšom iPhone a postupne mu potom na starých iPhonoch uberal funkcie (napríklad na iPhone 4 sa v iOS 7 v menu nehýbe pozadie, zatiaľ čo u novších generácií áno), aby sa stali plynulými, tentoraz vraj Apple najprv vyvinie iOS na iPhone 4s tak, aby bol plynulý a až potom bude postupne pridávať funkcie, ktoré tento systém bude mať na novších iPhonoch.

Pri OS X by sa mal opakovať podobný scenár, ako pri predstavení OS X 10.6 Snow Leopard, ktorý priniesol prečistenie od stoviek, ba aj tisícok riadkov zdrojových kódov, vďaka čomu ho niektorí ľudia považujú za najstabilnejší OS x všetkých čias. A musím povedať, že určite nemajú ďaleko od pravdy.

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou