Opera ponúka vstavaný AdBlock priamo v jadre prehliadača

· 2 min read
Opera ponúka vstavaný AdBlock priamo v jadre prehliadača

Určite poznáš ten pocit, keď surfuješ po internete a zrazu na teba vyskočí plno reklám. Rozhodneš sa rázne proti tomu zakročiť stiahnutím AdBlocku. Ty si spokojný, ale poskytovatelia reklám moc nie. Tak sa rozhodnú zakročiť voči tebe tým, že pokiaľ nevypneš svoj AdBlock, jednoducho si nebudeš môcť prezerať web. Ty si celý smutný, tak jednoducho hľadáš alternatívu a napokon nájdeš úžasnú novinku.

www.newsfactor.com

Nájdeš totiž to nový release Opery, ktorá ako prvý prehliadač na svete má Build-in AdBlock jadro priamo vo svojom jadre. Teda nemusíš nič sťahovať a dokonca stránky ťa nebudú nútiť vypnúť AdBlock. Prečo? Jednoducho preto, že ak navštíviš stránku, ktorá ťa vpustí len bez AdBlocku, stránka sa pozerá na rozšírenia, a ak medzi nimi nájde AdBlock, tak ťa jednoducho bude nútiť si ho vypnúť. Preto Opera zakomponovala do svojho jadra AdBlock z dôvodu toho, že stránky jednoducho nedokážu zistiť, či je AdBlock v jadre, alebo nie.

Zdroj: addons.opera.com

To, že je AdBlock vstavaný priamo v jadre, nemá za následok len blokovanie reklamy, ale aj rýchlosť prehliadača, keďže sa reklamy zablokujú ešte skôr, ako sa stihne vám zobraziť obsah. Čo v prípade rozšírenia neplatí, pretože ak ide o rozšírenie, tak najprv sa načíta stránka a až potom sa zablokujú reklamy. Samozrejme, že nebude trvať dlho, kým programátori neprídu na to, ako aj tento AdBlock obalamutiť. Zatiaľ sa však netuší, ako na to. Opera teda urobila rázny krok vpred, avšak nemyslím si, že je to správny krok vpred, keďže celý internet žije z reklamy.

Zdroj titulnej fotografie: opera.com
**Zdroj: TheVerge.com**