Opatrne s pokémonmi: Ohrozujú životy!

· 1 min read
Opatrne s pokémonmi: Ohrozujú životy!

Polícia aj záchranné zložky majú naozaj niekedy dosť práce s nezodpovednými hráčmi Pokémon GO. Najčastejšie ide o dopravné nehody, pády a podobne, ale tentoraz to bolo naozaj extrémne.

Čo sa udialo?

Vo štvrtok večer sa šestica miestnych tínedžerov rozhodla ísť na pobrežie hľadať vodných pokémonov. Udalosť sa stala vo Walese, v Británii.

Využili odliv, keď je voda nízko, a dokázali sa dostať trochu ďalej od pobrežia na istý ostrovček. Za zvyčajných okolností alebo počas prílivu je tento priechod zatopený vodou. No, bohužiaľ, zle si to vypočítali, prichádzal príliv. Vtedy sa skončila všetka zábava, lebo nemali žiadnu šancu sa dostať na pevninu. Uviazli a museli zavolať pobrežných záchranárov, ktorí sa okamžite vydali na záchrannú akciu. Spozorovali deti, snažiace sa dostať na pevninu. Pri brodení mali vodu už pri hrudníku! Záchranári ich všetkých včas vytiahli z vody a dostali do bezpečia.


Šéf záchranárov sa vyjadril:

"Je skvelé vidieť ľudí, ktorí sú zachránení a tešia sa z toho, ale ohroziť svoje životy pri chytaní pokémonov je naozaj extrémne nezodpovedné."


Zdroj: cnet.com

Ešteže Slovensko nemá more... :-) Ale máme Vysoké Tatry, no odtiaľ záchranári ešte nehlásili žiadne katastrofy spojené s Pokémon GO. Zatiaľ.


Zdroj titulnej foto: [ytimg.com](https://i.ytimg.com/vi/GU8gREocaFc/maxresdefault.jpg) **Zdroj: [cnet.com](http://www.cnet.com/news/coastguard-called-to-rescue-stranded-pokemon-go-players/)**