OOMBRELLA: Nezabudnuteľný inteligentný dáždnik

· 2 min read
OOMBRELLA: Nezabudnuteľný inteligentný dáždnik

Na indiegogo.com sa objavil ďalší zaujímavý projekt s názvom oombrella. Je to inteligentný dáždnik, ktorý ti pripomenie, kedy si ho máš vziať so sebou. Tvorcom sa na tento projekt podarilo vyzbierať 60 850 eur z cieľovej sumy 60 000 eur, čiže niečo tesne nad 100 percent.

Hlavnou funkciou dáždnika je, že v prípade, ak bude počas dňa upršané počasie, pri odchode z domu ti pripomenie, že si ho máš vziať zo sebou.
indiegogo.com
Ak však odchádzaš z nejakého iného miesta ako z domu a dáždnik si zabudneš, príde ti na smartfón upozornenie, že si si ho zabudol.
indiegogo.com
Dáždnik dokáže pre spresnenie počasia aj zdieľať informácie s ostatnými dáždnikmi.
Zaujímavým prvkom je aj malý závit na špici dáždnika. Pri získavaní údajov o počasí zariadenie spolupracuje so známym portálom wezzoo, ktorý sa zaujíma o predpovede počasia. Dáždnik totiž môže poslúžiť aj ako selfie stick alebo ako statív na kameru.
indiegogo.com
Môžeš si ho objednať v troch farebných vyhotoveniach. V čiernej, bielej a zaujímavej fialovej farbe, ktorú tvorcovia nazvali Shiny edition.
indiegogo.com
Za jeden takýto dáždnik si v zľavnenej cene zaplatíš 69 eur. Pri kúpe sa môžeš rozhodnúť aj medzi dvoma veľkosťami. Classic je 95 centimetrov dlhý so zahnutým držiakom a variant fit in my bag, ako ho nazvali tvorcovia, je 25 centimetrov dlhý s rovným uchytením.

**Zdroj titulnej foto: aruco.com
*Zdroj: indiegogo.com