OLED touchpad na novom Macbooku Pro! MacOS Sierra sa preriekol

· 1 min read
OLED touchpad na novom Macbooku Pro! MacOS Sierra sa preriekol

Na pondelkovej vývojárskej konferencii WWDC predstavila spoločnosť Apple množstvo softvérových noviniek. Naše očakávania sa potvrdili. Operačný systém OS X prešiel veľkými zmenami. Po novom nesie názov macOS, pričom jeho najnovšia verzia s poradovým číslom 10.12 nesie meno Sierra. (Nielen) podľa Apple malé začiatočné písmeno lepšie zapadá medzi ich zvyšné operačné systémy, ako sú iOS, watchOS a tvOS. Musíte uznať, majú štýl! Sierra priniesla dlho očakávanú sexi hlasovú asistentku Siri, ale taktiež Apple Pay či iCloud a mnoho ďalších vylepšení.

Zdrojový kód v prvej beta verzii macOS Sierra nám našepkáva, že Apple plánuje pridať nový softvér pre podporu OLED touchpadu.
Ak ste technicky zdatnejší, môžete sa dozvedieť viac po kliknutí sem.

Zdroj: twitter.com

Portál Mac Generation, ktorý ako prvý objavil nové API (rozhranie pre programovanie aplikácií), naznačil:
"Touchbar OLED na najnovšom MacBooku Pro bude schopný dynamicky sa prispôsobiť zobrazeným informáciám. Taktiež aj klávesám iných aplikácií."

Úniky fotografií nového MacBooku Pro z minulého mesiaca dodávajú tejto informácii ešte väčšiu dôveryhodnosť.

Zdroj: 9to5mac.com

Developeri si dokonca môžu macOS Sierra vyskúšať už dnes. Beta verzia pre verejnosť bude dostupná až v júli. Finálna verzia bude k dispozícii už tohoročnú jeseň. Jednoducho si ju budete môcť stiahnuť formou bezplatnej aktualizácie.

To však neplatí pre nový MacBook Pro. Apple ho plánuje predstaviť pár mesiacov potom, ako si zvykneme na čisto nový macOS Sierra.


Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: cultofmac.com