OLED panel na novom MacBooku Pro

OLED panel na novom MacBooku Pro

Zvesti o novinkách, ktoré mieria k nám, sa v poslednej dobe veľmi rozšírili. Určite ste postrehli novinky ohľadom nového MacBooku Pro. Výpoveď analytika z KGI vyvrátila správu, že nový MacBook, ktorý k nám príde tento rok, dostane OLED panel nad klávesnicou.

Zdroj: martinhajek.com

Uniknuté fotky spred pár týždňov nám aspoň potvrdili správu o obrovskom touchpade a množstve USB-C konektorov. Správa o OLED paneli, ktorý má údajne nový MacBook priniesť, je často pre nás kontroverzná a vytvára mnoho názorov.

Zdroj: martinhajek.com

Mnoho adeptov sa snažilo vytvoriť zmeny v OLED paneli, ktoré by sa mohli premietnuť do reality. Dizajnéri prišli s naozaj skvelými nápadmi, ako využiť OLED panel, umiestnili doň Siri alebo v ňom vytvorili skratky pre spustené aplikácie. Hoci všetky doposiaľ zmienené návrhy sú pozoruhodné, jeden sa z nich odlišuje. Vytvoril ho 3D dizajnér Martin Hajek a jeho výtvor je naozaj dokonalý!

Zdroj: martinhajek.com

Fotky, ktoré nám prináša, nám jednoznačne najlepšie zobrazujú nový touchpad, ktorý sme mohli doposiaľ vidieť. Namiesto obyčajného nahradenia funkčných klávesníc dotykovými nám v tomto koncepte dizajnér zakomponoval prvky OS X menu a inde zasa z OS, dokonca v tomto paneli vás môže sprevádzať aj Siri.

Zdroj: martinhajek.com

Na niektorých fotkách dokonca môžeme vidieť zabudované ovládanie aplikácie Spotify a na iných zase priebeh sťahovania v jednotlivých aplikáciách.

Zdroj: martinhajek.com

Presný dátum premiéry povedať nevieme. Jeden zdroj sa zmienil o vydaní tejto novinky už tento mesiac, avšak pôvodný zdroj od KGI hovorí, že Apple plánuje vydať nový MacBook Pro koncom tohto roka. To by však znamenalo, že ho neuvidíme na WWDC.

Zdroj: martinhajek.com

Z môjho pohľadu sú tieto novinky pre nový MacBook naozaj vhodné. Nový dizajn, nový hardvér, skrátka všetko. Martin Hajek si dal naozaj prácu s týmto konceptom, aby všetko dokonale pasovalo, a podarilo sa mu to! Koncept naozaj okúzli každého, kto sa naň len pozrie.


Zdroj titulnej foto: [appleinsider.ru](http://s.appleinsider.ru/2016/06/macbook-oled-bar1.jpg) **Zdroj: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/06/09/macbook-oled-bar-concept-with-multiple-usb-c-ports-monster-trackpad-just-take-my-money/)**